Čím nahradiť kávu? Zbavte sa svojej závislosti na nápoji, ktorý človeka dehydratuje

Bez kávy si mnohí ľudia naozaj nevie predstaviť deň. Lenže pravdou je, že káva nie je taký životabudič, ako si mnohí ľudia myslia. Než začne káva pôsobiť, pár desiatok minút to bohužiaľ trvá. Ak patríte k ľuďom, ktorí si každé ráno doprajú kávu, treba vám povedať, že káva dokáže človeka dehydrovať, pokiaľ nie je pita spoločne s vodou. Ak naozaj s vodou pita nie je, radšej ju nahraďte niečím iným, či zbytočné dehydratáciu predídete. Ponúka sa však otázka, čím kávu nahradiť? Pre odpoveď netreba chodiť ďaleko.

Kávu skvele nahradí takzvané adaptogény, čo sú prírodné korene, huby alebo tiež byliny, ktoré zvyšujú odolnosť organizmu, tiež regulujú dôležité hormóny v tele, navyše dodávajú telu potrebnú energiu a posilňujú imunitný systém i nervovú sústavu. Takzvané adaptogény sú naozaj skvelou náhradou, za skúšku rozhodne stojí.

Ašvaganda

Poznáte takzvanú konskú silu nazývanú ašvaganda? Ide o prospešný adaptogén, ktorý podporuje obranyschopnosť človeka, tiež má antioxidačné účinky, okrem iného zvyšuje vitalitu človeka a zbavuje telo škodlivých toxínov. Okrem iného zvyšuje fyzickú aj psychickú kondíciu, upokojuje organizmus, zvyšuje koncentráciu a samozrejme dodáva telu po ránu potrebnú energiu. Je však pravdou, že na rozdiel od kávy pomáha k pokojnému spánku.

Maca

Takzvaná maca peruánska u nás nie je žiadnou novinkou, ľudia jej prišli pomerne na chuť. Je známa hlavne tým, že dodáva telu obrovské množstvo energie, tiež telo udržiava vo skvelej fyzickej i psychickej kondícii, je to účinné afrodiziakum.

Šatavari

Poznáte bylinku zvanú Šatavari? Jedná sa o pomocníka hlavne pre ženy, pretože má veľmi pozitívny vplyv na reprodukčný systém a tiež na menštruačný cyklus. Vďaka bylinke zvané Šatavari je menštruácia pravidelná, okrem toho bylinka uľaví od zadržiavanie vody a zmierni príznaky menopauzy.