Farby ako strojcami nálady

Hoci si to úplne neuvedomujeme, tak farby ovplyvňujú našu náladu. Ak sa teda chceme cítiť dobre, je potrebné vedieť akými farbami sa musíme obklopovať. Poďme sa pozrieť a vňaťou tú pravú práve pre vás.

modrá farba

Táto farba je farbou vyznačujúci pokoj a mier. Je často používaná v terapeutických miestnostiach alebo tiež na pracoviskách, kde na človeka pôsobí zhon a stres. Preto ak sa cítite rozladenie a v strese obklopujte sa čo najviac modrou farbou.

červená farba

Táto farba je farba vášne, vzrušenia a tiež túžby. Len si predstavte ženu v jednoduchých červených šatách. Ako na vás pôsobí? Ako sexy žena plná energie a charizma. Ak nemáte odvahu, zahaliť sa celá do červenej stačí samotná rúž, alebo lak na nechty a aj tak upútate pozornosť a vyvoláte rovnaké emócie. Či túto farbu moc nepoužívate a zdá sa vám moc odvážna použite ružovú a postupne prechádzajte k červenej.

zelená farba

Zelená farba navodzuje v človeku pocity šťastia a prirodzenosti. Ak ste teda skôr prírodný typ, siahnite po tejto farbe ako v doplnkoch, tak aj v oblečení.

biela farba

Táto farba je farba nevinnosti a čistoty. Niekto môže mať bielu farbu za nudnú, nijakou, takú bez energie, ale to je chyba. Tahle farbička k vám priťahuje ľudí a navodia v nich láskyplnú, jemnú náladu. Ak zvolíte napríklad bielu blúzku, otvára vám to veľa možností a kombinácií ku zvyšku outfitu. Biela sa krásne spája s ostatnými farbami.

Aj keď to nevnímame, podvedome siahame po farbách podľa našich pocitov. Akú farbu máte najčastejšie na sebe vy?