Bizarnosti ovládajú módne prehliadky. Čo nejabsurdnějšího nájdeme?

To, že móda je niekedy až pozoruhodná, moc dobre vieme. V súčasnej dobe sa do módy dostali najmä extravagantné kúsky, ktoré si zamiluje len malá skupina z nás, ostatné takými kúskami budú pohŕdať. Čo je nutné dodať, tak je to, že aj keď sa na pultoch obchodov vyskytujú extravagantnosti rôzne, nie je ich ešte stále toľko, koľko sa ich vyskytuje na mnohých módnych výstavách. Najmä na módne výstave Fashioned from Nature sa stretnete s tak ohromným množstvom extravagantných kúskov, že sa vám z nich až zatočí hlava. 

Keď sa povie súčasná móda, človek nevie, čo si predstaviť. Niekto si predstaví plastovú módu, ktorá aktuálne vstúpila do obchodov a skladá sa z mnohých absurdných plastových modelov. Niekto si však predstaví slamenú módu, ktorá sa zobudila po niekoľkých rokoch a opäť sa rozhodla dobyť módny priemysel. Niekto si vybaví oblečenie v spojitosti s prírodou. 

Ostatne taký bol alebo je motív celé spomínané výstavy, na ktorej sa predviedla nejedna celosvetovo známa značka. 

Príroda prinesená do módy 

Výstava Fashioned from Nature je k videniu v Londýne, a to konkrétne vo Viktóriinom a Albertovom múzeu. Ide o výstavu pojednávajúce o oblečenie a prírode z roku 1600 až po súčasnosť. Jednotlivé kúsky sú zaujímavé tým, ako ich do nich príroda votkaná a prinesená. 

Dalo by sa povedať, že výstava ukazuje, ako sa mnohé celosvetovo známe značky nechávajú prírodou inšpirovať. V prírode sa stále aj po rokoch nachádza mnoho vecí, stromov, kvetín či zvierat, ktoré návrhára přinucují k neuveriteľným modelom a kombináciám. 

Aké značky na výstave predvádza svoje modely? 

Na návštevníkov čaká ohromné množstvo modelov. Konkrétne sa ich v múzeu vyskytuje niečo vyše tristo. Jednotlivé kúsky pojednávajú o inšpiráciu v prírode a svoje modely ukazujú svetoví dizajnéri, ako je Christian Dior alebo napríklad Gucci. 

A aké extravagantné kúsky vás napríklad čakajú? Kosiť sa môžete napríklad s topánky z peria alebo s klobúkom z vetiev.