Beh! Je len moderné?

Už sme si všetci zvykli na scény z amerických filmov, ako snáď skoro každý, kto rieši komplikované životné problémy, si ide popremýšľať pri behu. Aj keď otvoríte noviny či internet narazíte, ako novinári nachytali americkú celebritu pri behaní, a čuduj sa svete, najväčší senzácia na tom je, že bola nenalíčená či nevhodne oblečená. 

Ale dnes toto nie je len aktivita filmová. Už to nie je len disciplína na olympiáde. Beh hýbe svetom! Usporadúvajú sa rôzne bežecké preteky za charitatívnym účel alebo len tak pre zábavu. Ľudia sa pri behu zoznamujú, nakupovanie bežeckých potrieb sa stáva koníčkom i závislostí. Tiež sa vám zdá, že behá snáď každý a len vy neviete, čo na tom ostatní majú? Tak tu je pár dôvodov prečo by ste mali začať aj vy! 

nepotrebujete tisíce 

K behu človek potrebuje len kvalitné bežecké topánky, tričko, kraťasy či tepláky a môže vyraziť. Nepotrebujete k tomu žiadne špeciálne hodinky, čo vám meria tep či vzdialenosť, ani špeciálne funkčné oblečenie. Dôležité je odhodlanie a chuť. 

čas 

Jednou zo základných vecí je urobiť si čas. Ostatne ako na všetko. Niekto rád behá ráno iný zase večer. Záleží čisto na vás, kedy sa vám to hodí! Nemusíte sa s nikým dohovárať alebo podliehať, kedy a kde sa práve cvičia podľa fitcentra. 

kondička 

Nemusíte byť atlét, aby ste mohli začať behať. Keď s behom začínate nastavte si malé trasy, ktoré zvládnete a postupom času začnete vzdialenosti predlžovať. Tempo tiež nemusí byť to najrýchlejší ktoré zvládnete. Rýchlosť diaľkového behu nie je ako u šprinte. Vďaka diaľkovému behu získate kondičku. Urobíte dobre svojmu obehovému systému. 

Vyčistíte si hlavu 

Pri behu sa nemusia inak premýšľať. Ste na čerstvom vzduchu. Takže ak trpíte stresom, alebo máte sedavé zamestnanie ďalší dôvod prečo si beh vyskúšať! 

chudnutie 

Je dokázané, že beh je jeden z najlepších športov pre chudnutie. Je jasné, že si budete musieť strážiť rýchlosť. Keď sa váš beh nebude podobať ani rýchlej chôdzi, nemôžete čakať zázraky. K behu i zdravá strava príde sama. Komu by sa chcelo ísť behať po ťažkom jedle či si ho dať po behu? 

Urobte teda niečo pre seba a pre svoje telo a pridajte sa k tým, ktorí už čaro behu objavili.