Veľkosť S je vám vzdialená? Nezúfajte!

Tiež sa vám stáva, že si idete kúpiť nejaký ten moderný kúsok do svojho šatníka a zistíte, že väčšina modelov končí veľkostí 42? A to v tom lepšom prípade. Ale nezúfajte! Je potrebné zamerať sa na obchody, kde majú kolekcie „plus size“! Tu nájdeme veľkosti od 44 a vyššie. 

Nie každý môže mať veľkosť 36 či S. A to už uznali aj módni návrhári. Dnes keď si prelistujete časopisy či internetovej magazíny. Nájdete aj modelky, ktoré sa blížia aj našim tvarom … tvaruje ženám po pôrode alebo tým ktorým jednoducho nebolo dané mať postavu ako z módneho móla. Dnes väčšie prsia, bruško alebo zadoček nie je prekážkou prečo nebyť štýlová žena! 

A na čo sa zamerať? Tu pár inšpiráciou! 

Nebojte sa kraťasov 

Ikdyž máte väčšiu konfekčnú veľkosť, nie je dôvod vyhýbať sa kraťasom. Len je potrebné vybrať tie správne. Odporúčame zvoliť ľahší látku a voľnejší strih. Veľmi vhodné sú pre ženy s postavou „jabko“, kedy máte trochu bruško, ale nohy sú štíhlejšie. 

Plesñové sukne 

Keď si zakúpite tento kúsok, určite neoľutujete. Je to jeden z tohtoročných najväčších trendov! A pozor! Využijete ju nielen v lete! V dĺžke sukne sa medze nekladú. Táto ľahučká sukne pasuje aj ženám so širšími stehnami, boky. 

kúzlo strihu 

Dbajte aj na strih šiat! Dĺžka šiat by mala byť pod kolená, od pása nadol by sa šaty mali mierne rozširovať, výstrih do tvaru písmena V, ľahko zdôraznite pas. 

univerzálne nohavice 

Vo svojej skrini by ste mali mať aj nohavice, ktoré vám perfektne sadnú a hodí sa snáď ku všetkému. Zvoľte opäť ľahkú látku, mierne voľné. Farba by mala byť v odtieňoch šedej, čiernej. 

košeľové šaty 

Ďalším luxusným kúskom do vášho šatníka sú košeľové šaty. Tie lichotí každej postave a hodí sa takmer na každú príležitosť. K šatám možno zvoliť aj pásik pre naznačenie pásu a tým aj optické zoštíhlenie.