Ako vyzerá najštýlovejšie džínsová bunda?

Jeseň je v plnom prúde, čo znamená, že sa bohužiaľ budeme musieť za chvíľku rozlúčiť s našou obľúbenou džínsovú bundou, ktorú sme tak milovali. Džínsová bunda bola tento rok veľmi obľúbená. Jej éra začala zhruba niekedy okolo prvých aprílových dní, kedy bolo konečne prijateľné teplo, a končí teraz – keď sa dni zdajú byť čím ďalej sychravější a chladnejšie.

Ovšem ak sa pošťastí a bude ešte prijateľné počasie, ktoré nám umožní nosiť džínsovú bundu aspoň do obchodu, mali by sme vedieť, aká by vlastne mala byť. Dneska na pultoch obchodov totiž nájdete celý rad búnd, čo je pre vás väčšinou len problém, pretože neviete, akú si vlastne máte kúpiť. Našťastie sa jedna podoba, jeden strih džínsové bundy stal natoľko populárny, že práve ten by ste taky mali zaradiť do vášho šatníka.

O aký kúsok sa jedná?

Iste poznáte bundy typ „baloňáky“. Práve tieto bundy sú pomerne obľúbené a práve podľa týchto búnd sa riaďte aj pri výbere vašej džínsové bundy. Keďže sa totiž často stáva, že je na pultoch obchodov mnoho dĺžkovo odlišných búnd, potom siahnite po tej, ktorá siaha zhruba po zadok alebo pokojne pod zadok. Pokiaľ bude voľnejšie, teda trochu nafúknutá ako baloňáky, potom urobíte vážne najlepšie.

Väčšinou sú tieto bundy aj trochu roztrhané. Nebojte sa ošoupaného štýlu, pretože práve ten je tento rok skutočne moderný. Aj diery sú povolené!

A čo na bunde nesmie chýbať?

Ak budete mať možnosť kúpiť si džínsovú bundu balónového štýle s nášivkami, potom sa dvakrát nerozhodujte a rovno kupujte. Práve bundy s nášivkami sú to, čo aktuálne letí a neprestane letieť ani počas zimy alebo počas budúceho jari. Dnes sa nášivky dávajú opravu kamkoľvek – na topánky, kabelky, batohy, bundy, svetre, džínsy či kabáty.

Ak takú bundu nezoženiete, ale napriek tomu budete po nášivkách túžiť, zájdite si buď do galantéria, alebo do bežných obchodov s oblečením, kde začínajú práve nášivky samostatne predávať. Doma si ich už len prišite, čo zaberie pár minút.