Boj proti komárom a kliešťom bez chémie? Ide to!

O koľko krajšie by bolo rybárčenie, hubárčenie či piknik v tráve bez obavy z kliešťa či neustáleho plieskanie komárov. Nestrácať čas hľadaním, či nemáme po návšteve prírody nejakého nepozvaného hosťa v podobe kliešťa! A čo potom výber správneho repelentu ?! Aby neuškodil deťom, nám a ani našim miláčikom, ale bol zároveň účinný aj niekoľko hodín? Na väčšine repelentov nájdete, že účinkujú maximálne 4-6 hodín od aplikácie. A to ste vybrali jeden z najlepších. Pre deti do dvoch rokov nájdete repelent s ochranným účinkom nanajvýš 3 hodiny a aplikovať na kožu sa môže iba 1 krát denne. Čo je dosť málo, keď si predstavíme, že v lete trávime prevažne deň vonku a naši Drobečková sa hrajú v tráve. Aký teda vybrať? 

vlastné repelent 

Najlepšou voľbou pre dokonalú a zdravú ochranu proti kliešťom, komárom a ďalšiemu dotieravému hmyzu je si vyrobiť repelent vlastné, a to úplne prírodné. S týmto skvelým repelentom sa nemusíte obávať nastriekať ako svoje deti, seba či naše psíkov a mačičky. Už nebudete musieť počítať hodiny účinku či počet aplikácií. Váš vlastný repelent si môžete nastriekať koľkokrát uznáte za vhodné a kedykoľvek počas dňa. 

Ako na neho? 

K príprave vlastného odpudzovače hmyzu budete potrebovať ingrediencie, ktoré už možno máte doma, alebo sú ľahko k dostaniu. Čo teda budeme potrebovať? 

  • 300 ml vody
  • 1 citrón
  • 10levanduľovýchstoniek 
  • 1lyžicaklinčekov 
  • 1lyžicaAlpy 
  • 3 ksbadiánu
  • 1/2lyžiceolivového oleja 

Postup: Do menšieho hrnca dáme 300 ml vody, do vody pridáme klinčeky, badián, citrón, ktorý nakrájame na plátky, a pozor krájame aj so šupkou. A to všetko varíme vo vode cca 6 minút. Potom pridáme kvietky z 10 levanduľových stoniek a prilejeme lyžicu Alpy. Potom príde na rad 1/2 lyžice olivového oleja. Kto chce ešte viac podporiť účinok môže pridať pár kvapiek éterického levanduľového oleja. Takto pripravený repelent necháme vychladnúť, precedíme a nalievame do fľaštičiek s rozprašovačom.