Ako vyleštiť pánske poltopánky?

Každý muž by mal mať vo svojom botníku niekoľko párov topánok. Medzi teniskami a žabkami by sa mali nachádzať aj poltopánky, ktoré sú krásnou spoločenskú obuvou, ktorú môžu páni nosiť napríklad na plesy alebo na spoločenské udalosti či na kultúrne podujatia. Každý muž by mal mať vo svojom botníku hlavne hnedé poltopánky, ktoré sa dnes nosí ďaleko viac než čierne poltopánky. Ostatne aktuálna móda povoľuje aj iné farby tejto skvelej obuvi.

Či už máte poltopánky hnedé alebo modré, možno neviete, ako ich čistiť. Predsa len poltopánky sú tiež topánky, ktoré sa môžu kedykoľvek zašpiniť. Keď mu sa zašpinili poltopánky, ktoré s radosťou nosíte takmer denne, vieme, ako ich prípadne vyčistiť.

Ako vyčistiť kožené poltopánky

Ak ste vlastníkom kožených poltopánok, potom pristupujte k topánkam trochu opatrnejšie. Koža je kvalitný materiál a rozhodne ho nechcete poškodiť. Kožená obuv sa nikdy nebieli, nepoužívajú sa ani chemické prípravky a nikdy sa nenamáča celé do vody ani sa neperú v práčke. To je potrebné mať stále na mysli, keď budete topánky čistiť a keď ich budete chcieť dostať do pôvodného stavu.

Odporúčame obuv ošetriť jemne mydlovým roztokom, potom je naimpregnujte sprejom. Ak použijete hladkú useň, tá je na údržbu najjednoduchšia. Keď mu použijete suchú useň, budete musieť byť starostlivejšie a opatrnejší.

Nezabudnite na voskovanie

Či už použijete akúkoľvek useň, nikdy nezabudnite topánky impregnovať a tiež je následne navoskovať. Voskovanie zaistí topánkam perfektné lesk a na nejednom tanečnom parkete budete vynikať. Navyše vosk zabezpečí, aby kožené topánky v priebehu používania nijako nepopraskali a nezničili sa. Nestojí veľa, kúpite ho v obchodoch s obuvou za pár sto korún.

Pri voskovanie sa nebojte používať ani moderné hubky, ktoré sú určené na leštenie klasickou metódou, ale perfektne tiež rozotierajú vosk.