Ako vyčistiť biele tenisky?

Máme tu jar, čo znamená, že s jarou prichádza aj obmena obuvi. Namiesto čižiem tak vyberáte z botníku predovšetkým obľúbené tenisky, na ktoré ste sa počas celej tuhej zimy úplne tešili. Avšak jar nie je len o slniečku a vysokých teplotách. Ide tiež o dni, kedy sa nám nebude práve dariť, a to práve kvôli dažďu. Bohužiaľ dážď a škaredé počasie tiež patrí k pravej jari, s tým sa jednoducho musíme zmieriť. S čím sa však nikdy nevyrovnáme, je fakt, že aj keď je ráno úplne krásne, že si so sebou vezmete von obľúbené biele tenisky, ktoré úplne milujete, a dúfate, že tak pekne bude celý deň, ako zákon schválnosti nás však od poludnia budú sprevádzať ešte daždivé kvapky a my si naše obľúbené biele tenisky úplne zašpiníme. To je skrátka fakt, s ktorým nemôžeme vyžiť. Biele tenisky navyše budú veľmi zašpinené a my mnohokrát nevieme, ako sa škvŕn a špiny zbaviť. Do práčky sa mnohokrát neoplatí dávať tenisky celé, pretože sa jedná o zničujúcu procedúru. Tenisky chytia nepekné žlté škvrny a hlavne sa pokazí ich forma. Skúste to preto s nasledujúcimi trikmi.

  1. Sóda a biely ocot
    Prvý recept na čisto biele tenisky, akými boli vo chvíli, keď ste si ich zakúpili, je jednoduché zlúčenie sódy a bieleho octu. Než však aplikujete túto zmes na tenisky, poriadne ich umyte pod tečúcou studenou vodou. Šnúrky vyberte, tie pokojne strčte do práčky, pretože inak asi nedocielite perfektnú belosť. Mokré tenisky však vyplákajte následne aj v danej zmesi a uvidíte, že tento trik vám vykúzli úsmev na tvári, pretože po umytí a uschnutí budú tenisky ako nové!
  2. Pomocník menom Cif
    Iste poznáte čistiaci prostriedok menom Cif. Používa sa väčšinou na drezy a nerezové plochy, ale aj na biele tenisky vám bude veľmi nápomocný. Stačí s ním len poriadne vydrhnúť vaše topánky a budú opäť ako nové!

Takých trikov je však habadej. Vyskúšať môžete aj čistenie pomocou citróna alebo napríklad mydlovej vody. Dva spomínané postupy sa však radia k tým najefektívnejším.