V košeli za elegantnú dámu aj za rebelku, akú máte v šatníku vy?

Košele sú obľúbeným oblečením nielen pánov, ale aj žien. Dámske košele je možné zohnať v rade strihového, materiálového aj farebného prevedenia. Bezpochyby patrí k tým kusom oblečenia, s ktorým bez problému skombinujete akýkoľvek outfit. Aké košele by ste v šatníku mali určite mať a na čo si dať pozor pri ich výbere?

Bielu, károvanú aj denim košeľu skrátka musíte mať

V kamenných predajniach, ale aj na internete rozhodne nie sú dámske košele nedostatkovým tovarom. Vyberať môžete z ich nepreberného prevedenia. Pokiaľ o sebe chcete vyhlasovať, že rada nosíte košele, musíte mať v šatníku aspoň ich 3 základné prevedenia – košeľu jednoduchú bielu, farebnú károvanú košeľu i denim košeľu, ktorá pôsobí veľmi sexy. Aj strih košele je veľmi dôležitý, vyberať môžete vypasované košele, ktoré sú vhodné k spoločenským nohaviciam aj k sukni, ale aj košele voľnejšieho štýlu, ktoré vynosíte predovšetkým k nohaviciam a k neformálnym príležitostiam. Najmä voľnejšie košele môžete nosiť aj namiesto svetra alebo mikiny. Aj napriek tomu, že je obliekanie košele o dosť zložitejšie ako je tomu u trička a aj s jej žehlením budete mať najskôr viac práce, jedná sa o kus oblečenia, ktorý vám v šatníku skrátka nesmie chýbať. Pôsobí elegantne a zmyselne. Navyše je nosenie košele veľmi pohodlné.

Na čo si dávať pri výbere košele pozor?

Že pri výbere košele nie je dôležitý len jej design, ale celý rad ďalších faktorov ženy dobre vedia. Kvôli zlému výberu už nejedna košeľa zostala v zadnej časti skrine nedotknutá celé mesiace. A preto si pri výbere košele dajte pozor hlavne na jej veľkosť. Príliš malá košeľa spôsobuje nevzhľadné medzery medzi gombíkmi a obmedzenú voľnosť pohybu, čo by vám mohlo spôsobovať nekomfort. Košeľa by tiež mala byť dostatočne dlhá, tak aby vám pri zdvihnutí oboch rúk nad hlavu nebol vidieť pupok. Skrátka a dobre sa v košeli musíte cítiť pohodlne.

Košele sú veľmi obľúbeným kusom dámskeho oblečenia. Ak ich ešte v šatníku nemáte, napravte to. Košeľa dokáže vytvoriť outfit, ktorý pôsobí elegantne, žensky, rebelsky, ale aj retro.