Ako vybrať trendy tapetu do malej miestnosti

Tapety sú tento rok opäť trendy záležitosťou a v moderných interiéroch by rozhodne nemali chýbať. Ich výber je však potrebné prispôsobiť konkrétnym rozmerom miestnosti. Ako si vybrať, aby bol výsledok úchvatný?

Dinosaury, oblaky alebo možno les?

Dnes už nie je problém mať v detskej izbe dinosaura, Minnie Mouse alebo dokonca nákladné auto. Alebo sa radšej cítite blažene vo svojej spálni? Fototapety zobrazujúce oblohu sú obľúbeným spôsobom, ako vytvoriť správne pozadie pre spánok. V obývacích izbách si ľudia vyberajú relaxačné motívy, ako je les, džungľa, prípadne obrázky zvierat na celú strednú stenu. Výber tapiet je dnes naozaj široký.

Ale čo keď je miestnosť malá?

Trochu iná situácia nastáva pri zariaďovaní miestnosti, ktorá je svojimi rozmermi veľmi obmedzená. Pri výbere sa musíte zamerať na podporu svetelnosti a prirodzeného priestoru miestnosti. Ak ide o miestnosť orientovanú na východ alebo sever, výber je o to dôležitejší. Svetlo do interiéru musíte vniesť, nie ho od neho odvádzať. Pri hľadaní správnej tapety do menších priestorov preto zvážte nasledujúce pravidlá.

Pravidlá výberu tapety pre malú miestnosť

  • Hľadajte len tapety so svetlým vzorom. Tmavé farby vizuálne odvádzajú pozornosť od priestoru.
  • Vždy sa zamerajte na konkrétny vzor. Nepozerajte sa na výsledok, ktorý je uvedený v katalógu. V malom priestore nebudete môcť dosiahnuť takýto výsledok. Preto pozorujte každý vzor a snažte sa ho umiestniť priamo pred seba. Môžete si ho vytlačiť a skúsiť ho pripevniť priamo na stenu. Hodí sa k nábytku?
  • Najmä pri zariaďovaní detskej izby sa zamerajte na to, ako budú tapety vyzerať v noci. Nebude to dieťa desiť? V menšej miestnosti je lepšie vyhnúť sa vystavovaniu väčších figúr.
  • Tapety pre malú miestnosť by mali byť vždy ľahké.