Tipy na dokonalé spanie v spálni podľa feng-shui

Staré čínske učenie feng-šuej sa zameriava na rovnováhu prvkov v miestnosti a harmóniu, ktorú každá miestnosť vyžaruje. Ako si môžete zabezpečiť pocit šťastia, pokoja a radosti vo svojej spálni?

Predmety s negatívnou energiou musia ísť

Učenie feng-šuej označuje všetko, čo nie je upratané, za predmety s negatívnou energiou. Neporiadok vnáša do priestoru zmätok a disharmóniu. Je ťažké kvalitne si oddýchnuť v miestnosti, ktorá pripomína skladisko. Odstráňte neopraviteľné položky. Veci pripomínajúce minulosť uložte do spomienkovej krabice a uložte ich na pôde. V spálni nemajú miesto.

Nastavenie polohy lôžka

Niektoré domácnosti nemajú vhodnú polohu postele. Mal by byť v takzvanej veliteľskej polohe. To znamená, že na dvere jasne vidíte a máte kontrolu nad celým priestorom. Posteľ by nemala byť v jednej línii s dverami. Za hlavami v spálni by mala byť vždy pevná stena, nie voľný priestor.

Žiadny nábytok nad hlavami

Ak je váš byt stiesnený a nemáte inú možnosť, tento bod ignorujte. Patrí do bytov, kde je dostatok priestoru, ale architekti bytov zvolili nevhodný prvok. Nad našimi hlavami by nemal byť žiadny nábytok. Podľa feng-šuej narúša celistvosť miestnosti a vytvára pocit ohrozenia.

Nech žijú jemné farby!

Podľa tohto tradičného čínskeho učenia by ste do spálne nemali pozývať príliš výrazné a krikľavé farby. Svetlé a neutrálne farby podporujú pozitívnu energiu v miestnosti a umožňujú nám lepšie zaspať.

Žiadna elektronika

V spálni by sme nemali mať žiadne elektronické prístroje, ani keď sú vypnuté. V ideálnom prípade by ste mali na noc vypnúť aj domácu bezdrôtovú sieť, ktorú máte doma. Mobilné telefóny a laptopy nechajte na chodbe alebo v obývačke. Pocítite zmenu vo svojom spánkovom režime. Ráno budeš spať!

Páčia sa vám tieto návrhy a budete ich dodržiavať?