Ako vybrať ten správny kolagén pre svoju pleť?

Všimli ste si ďalších pribúdajúcich vrások na vašej tvári? Pribudli vám vrásky v okolí úst alebo v okolí očí? Vrásky rozhodne nie sú niečo, s čím by sa nedalo bojovať, aj keď si to mnoho žien myslí. Bojovať s nimi dá, a to s pomocou kolagénu. Len je potrebné vybrať si ten správny. Otázkou je, aký kolagén je práve pre vašu pleť vhodný, správny a ideálny?

Že ste ešte nikdy nepočuli o takzvanom kolagénu? Ide o základnú stavebnú zložku spojivových tkanív, ktorá je obvykle obsiahnutá v ľudskom tele. Je to nerozpustná bielkovina, ktorá však s pribúdajúcim vekom z tela mizne. S tým, ako z tela mizne, mizne tiež pružnosť a pevnosť našej pokožky, čo má za následok vznik nepekných a nevítaných vrások.

Keď začne kolagén z nášho tela miznúť, razom sme nútení ho opäť do tela dodať, ak sa teda nechceme vráskami pýšiť na verejnosti. V súčasnej dobe však existuje niekoľko druhov kolagénu, a tak vybrať si ten správny kolagén pre svoju pleť nie je nič ľahké.

Aké existujú typy kolagénu?

Dnes existuje päť typov kolagénu. Prvý typ je najrozšírenejší a je obsiahnutý v kostiach, tiež v zuboch a v koži. Potom je druhý typ, ten je obsiahnutý v chrupavkách. Tretí typ je obsiahnutý v koži, tiež v kostiach a svaloch. Piaty by sme našli v cievnych výstelkách.

Aké existujú zdroje kolagénu?

Okrem typov kolagénu existujú aj zdroje tejto vo vode nerozpustné bielkoviny. Najčastejšie s ním prídeme do kontaktu buď v podobe hovädzieho kolagénu, bravčového kolagénu, alebo v podobe rybieho kolagénu.

Aký kolagén je pre moju pleť ten pravý a správny?

Aj keď je typov a zdrojov kolagénu mnoho, pre vašu pleť bude najlepšie rybí kolagén, ktorý je určený na pleť. Ostatné zdroje kolagénu sa skôr starajú o kĺby alebo pohybový aparát.

V každom prípade sa môžete tiež zveriť odborníkom, ktorí odporučia potrebné doplnky stravy, konkrétne kozmetiku alebo konkrétne stravu. Za nás odporúčame elixír mladosti Rays of Beauty.