Vybudujte si capsule šatník vďaka jednotlivým kúskom oblečenia

V obchodných centrách panujú veľké povianočné výpredaje, ktorých by sme mali využiť, pretože takéto ceny už dlho neuvidíme. Predsa len na zimné výpredaje si budeme musieť ešte nejaký ten piatok počkať. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa rozhodli s príchodom nového roka obmeniť krapet svoj šatník, potom pre vás máme dobrú správu – pomôžeme vám s vybudovaním úplne nového šatníka, ktorému budeme hovoriť capsule šatník.

S pojmom či slovným spojením „capsule šatník“ sa stretávame čoraz častejšie, o tom niet pochýb. Vo veľkej miere ho používajú najrôznejšie obchodné a módne reťazce, ktoré uvádza svoje kolekcie. Pojem neobsahuje či nezmieňuje nič svetoborné, je to skôr len šikovný marketing, ktorým chcú značky osloviť svojich klientov a zákazníkov.

Módne reťazce v zákazníkoch vybudovali myšlienku, že capsule šatník nie je iba trendom, ale že je to nutnosť, ktorú človek musí vlastniť, mať vybudovanú. A tak si prezraďme pár základných kúskov, ktoré do takého šatníka patrí.

kožený krivák

Základom každého capsule šatníka je rozhodne kožený krivák, čo je naozaj nadčasový kúsok. Nemyslíme však koženkový krivák, máme na mysli naozaj pravý kožený krivák, ktorý dlhé roky vydrží v absolútne dokonalom stave. Hodí sa úplne ku všetkému, napríklad pekne sedí a ladí k nohaviciam alebo k púzdrovými šatám.

kašmírový sveter

Keďže je mottom capsule šatníka to, že sa má klásť dôraz na kvalitu a nie na kvantitu, nemôžeme sa čudovať tomu, že sa v takom šatníku objavuje aj kašmírový sveter. Kašmírový sveter nielen, že vyzerá naozaj exkluzívne a elegantne, ale zároveň vždy zahreje a vydrží dlhé roky. Len sa teda o neho starajte tak, ako to tento kúsok oblečenia vyžaduje.

splývavá sukňa

Súčasťou spomínaného šatníka je tiež splývavá sukňa, ktorá sa hodí ako do kancelárie, tak napríklad na dovolenku alebo na víkend či inam, kam si zmyslíte. Jedná sa o sukňu, ktorá by mala byť pri kolenách ľahko rozšírená.