V spálni sa nestresujte

Spálňa má byť pre človeka oázou pokoja a odpočinku. Veľakrát si ale zbytočne zo spálne sami vytvárame pre našu myseľ stresové prostredie. Tieto pocit potom spôsobujú nespavosť, nervozitu a to vedie k tomu, že sme vyčerpaní, a ako sa hovorí úplne bez života.

Či túžite po pokojnom a zdravom spánku a odchádzať zo spálne oddýchnutí s dobrou náladou treba si k tomu vytvoriť vhodné prostredie.

Je potrebné dbať na dobre postavený nábytok, tie pravé farby a tiež umiestnenie postele.

Kde by mala posteľ byť?

Stále nevieme, kde sa to u nás Čechov vzalo, ale máme tendencie si zo spálne robiť úložný priestor. Preto tam dáme tie najväčšie šatníkovej skrine a tak vytvoríme stiesnený a nevzdušné priestor, ktorý pôsobí, hoci by si to mnohí uvedomovali, zle na našu psychiku. Čo nie je rozhodne dobre, ak sa chceme pokojne vyspať.

Do spálne teda umiestňujte čo najmenej nábytku a oblúkom sa vyhnite zrkadlám.

A teraz k umiestneniu postele, tá by mala smerovať tak, aby ste mali hlavu smerom k stene. To v nás vyvolá pocit istoty a neohrozenosti. Posteľ by nemala byť tak pri dverách tak ani pri okne.

Zvoľte tú pravú farbu spálne

Nechajte si záležať, ako na farbách doplnkov, tak aj na farebnosti stien a stopu. Platí všeobecné pravidlo, že spálňa by sa skladovali v jemných tónoch. Nebojte sa siahnuť po svetlučké zelenej, krémovej a klasika biela. Úplne sa vyhnite sýtym farbám ako je oranžová, červená, modrá. Strop by mal byť určite vždy biely. Dodá to tak pocit vzdušnosti a otvorenosti.