Ako vybrať dobre padnúce džínsy?

Čo je základom každého šatníka? Sú to nepochybne džínsy. Ale džínsy sú kúsok, ktorý nie je ľahké vybrať. Často sa na niektorých miestach stláčajú, na iných ťahajú. Jednoducho to nie je ľahké. Preto ak uvažujete o tom, že si ho zaobstaráte do svojho šatníka, máme pre vás niekoľko tipov, ako si vybrať ten správny. Uistite sa, že sa v nich vždy cítite pohodlne.

Typ postavy ako hlavné vodidlo pri výbere

Zistiť, aký je váš typ postavy, je kľúčové. Ste majiteľkou rovného pásu alebo sa vaša postava dá prirovnať k hruške? Alebo jablko? Pre každý typ postavy existujú úplne iné džínsy. Kým ženám so širokými bokmi pristanú skôr voľnejšie, rovne strihané džínsy, ktoré zvýraznia pás a odpútajú pozornosť od bokov, ak máte chlapčenskú postavu, budú vám vyhovovať nohavice s vysokým pásom, ktoré môžu byť asymetricky strihané.

Zoznámte sa s vhodnosťou

Pred výberom džínsov by ste mali vedieť, ktoré džínsy sú ktoré. Najmä ak si ich neradi skúšate v kabínkach, znalosť rôznych strihov je kľúčová. Napríklad džegínsy sú veľmi tenké. Sú akýmsi hybridom medzi džínsami a legínami. Zvyčajne sú vyrobené z pružnejších materiálov, takže dokonale obopínajú ženskú postavu.

Skinny džínsy sú pre dámy s dlhými nohami, regular sú rovného strihu a sú vhodné pre ženy s väčšími bokmi, pretože ich zbytočne nezvýrazňujú.

Výška sedadla tiež určuje

Jedným z rozhodujúcich parametrov je aj výška sedadla. Rôzne strihy džínsov sa môžu v tomto kritériu líšiť a je len na vás, či si vyberiete bokový strih alebo džínsy, ktoré končia tesne pod pupkom. Je to vec osobného vkusu a preferencií.

V posledných rokoch sú hitom džínsy s vysokým pásom, ktoré majú dĺžku do pása a končia tesne nad pupkom. Sú vhodné pre ženy s úzkym pásom, pretože ho dokážu fantasticky zvýrazniť.