Koža je v kúre, najmä tá farebná

Už poznáme módne trendy, ktoré budú hitom nadchádzajúcej jesene. Jedným z nich sú kožené modely, okolo ktorých sme sa v posledných mesiacoch točili. Záujem o ne rastie rýchlosťou blesku, rovnako ako o podobné kúsky zo 70. a 80. rokov. Zatiaľ čo doteraz bol záujem najmä o čierne modely, jeseň paradoxne prinesie trochu farieb. A to nie tie zemité alebo tmavé, ale aj tie farebné, ktoré pre ňu nie sú až také typické.

Koža a koženka vo všetkých kútoch sveta

To, že hovoríme o absolútnom fenoméne a trende, ktorý ovplyvnil celý svet, nemusíme opakovať. Či už cestujete po Amerike, Londýne, alebo ste sa rozhodli navštíviť Miláno či Paríž, všade, kam sa obrátite, narazíte na kožené alebo koženkové modely a uvidíte, aké sú štýlové a moderné.

Kým pred pár mesiacmi sme si zamilovali nohavice, teraz dávame prednosť kabátom, koži, plisovaným sukniam a samozrejme baretkám alebo koženým bundám. Toto sú aktuálne trendy, ktoré by ste si mali zaobstarať do svojho šatníka počas jesene.

Ale ako už bolo spomenuté, vynechajte čiernu farbu. Zamerajte sa na štýlové farby, ktoré oživia váš existujúci šatník.

Bordeaux, zelená a fialová

Okrem klasickej bordovej, ktorú možno stále zaradiť medzi zemitejšie, tlmenejšie odtiene, stojí za zmienku aj zelená (ale pastelová, sýta, nie khaki alternatíva) alebo výrazná fialová. Fialová (alebo lepšie purpurová) je farbou roka a neprestáva ani počas jesene.

Ak sa vám jednofarebné modely zdajú nudné, nemusíte byť smutní, že do svojho šatníka nezavediete kožu alebo koženku. Koža sa vyrába v rôznych motívoch alebo vzoroch, takže môžete svoj outfit trochu spestriť.

Na čo si treba dávať pozor pri kombinovaní, je kombinácia. Nedávajte dokopy dva motívy, ale nebojte sa kombinovať kožu s kožou. Vznikne tak veľmi štýlové oblečenie, ktoré pri zvýraznení zvieracím motívom osloví mužskú aj ženskú populáciu.