Ako správne opačovať o svoju kabelku

Kabelky sú nedeliteľnou súčasťou nášho outfitu. Bez nich sa žiadna žena nezaobíde. Vždy treba mať vysoko kvalitné a dokonalé topánky a kabelku. Oboje, keď je odreté a zničené kazí náš outfit. Pokiaľ si kúpite kabelku za pár korún, asi ju do pol roka pokojne vymeníte.

Kvalitné luxusné kabelky, ale potrebujú náležitú starostlivosť, aby nám tento super doplnok aspoň nejaký čas vydržal. Najdôležitejšie je vedieť, z akého materiálu naša kábla je. Každý materiál si totiž zaslúži inú starostlivosť. Umelé materiály nebudú na údržbu tak náročné. Oproti tomu sú kožené kabelky nielen drahšie, ale zaslúžia si súčasne aj oveľa viac starostlivosti.

Ešte než začnete s údržbou

Poriadok v kabelke musí byť samozrejmosťou. Nenoste v kabelke to, čo nepotrebujete, nepôsobí to práve najlepšie. Navyše nosiť v kabelke prílišnú váhu nie je zdravé ani pre chrbát, ramená a chrbticu. Napchaté kabelky tiež nepôsobia dobre esteticky. Raz za čas preto urobte vo svojej kabelke poriadne upratovanie.

Dajte pozor aj na predajcu. Pokiaľ si chcete kúpu drahšiu kabelku, poriadne preskúmajte aj predajcu, od ktorého chcete nakupovať. Správny predajca dáva aj rady a odporúčania, ktoré sa týkajú údržby. Pokiaľ viete, že kabelku nebudete dlho nosiť, je najlepšie ju zabaliť a schovať na tmavé miesto do skrine.

Kožené kabelky

Koža je jeden z drahších, štýlových aj náročnejších variantov. Koža sa neperie, a pokiaľ kabelku ušpiníte, vezmite si hladkú handričku, namočte ju a kabelku ním ľahko očistite. Nenechávaj ju na priamom slnku ani pri kúrení prudko sušiť. Horúci vzduch a slnko koži vôbec neprospieva a časom by mohla praskať.

Kožená kabelka môže stratiť pôvodný lesk, a preto je potrebné použiť špeciálne prípravky, ktoré slúžia na ošetrenie kabelky a topánok z kože. Niekedy postačí aj krém na ruky, malým množstvom kožu pretrieť a handričkou doleštiť. Brúsenú kožu ale iba čistite kefou a ošetrujte vhodným sprejom.