Ako sa zbaviť nadmerného potenia

Potenie je v lete obrovský nepriateľ. Kým sa nájdu jedinci, ktorí sa nepotia ani v tých najviac sparných dňoch, sú tu tiež tí, ktorí sa potia doslova abnormálne. Patríte k nim taky? Ak áno, možno hľadáte spôsoby, ako sa prestať potiť. Mnohí ľudia si myslia, že neexistuje na potenie liek, ale to rozhodne nie je pravda. Aj s nadmerný potením sa dá bojovať inak ako s pomocou antiperspirantov a iných vychytávok. Prezraďme si niekoľko tipov, ako sa potenie úspešne a rýchlo zbaviť skôr, než sa nám postará o zlý prvý dojem.

Leto je síce ročné obdobie, ktoré úplne milujeme, ale pravdou je, že nám leto môže pokaziť nadmerné potenie, proti ktorému nefungujú ani dezodoranty, ani antiperspiranty. Proti poteniu však fungujú iné veci. Aké? Prezradíme.

Pomoct môžu kúpele

Ak vám nepomáhajú ani toľko odporúčanej antiperspiranty, potom je potrebné s potením bojovať inak. Ako? Odporúčame skúsiť kúpele, ktoré vás môžu koláčov v podpazuší a tiež na chrbte rýchlo zbaviť. Máme na mysli kúpeľa z odvaru z dubovej kôry alebo zo slabého, ružového roztoku hypermangánu a roztoku octanu.

Pomocníkmi sú aj bylinky

Dôvodom potenie nemusí byť len úmorné teplo, ale tiež to môže byť spôsobené menopauzou. Ak ste ženou po päťdesiatke, vyskúšajte bylinky. Bylinky vám môžu pomôcť lepšie porovnať potenie a opäť ho dostať do normálneho stavu.

Skúsili ste botox?

Aj keď väčšina žien je proti botoxu, pravdou je, že práve botox môže taky pomôcť pri nadmernom potení. Zvyčajne sa síce botox podstupuje vo chvíli, keď chceme minimalizovať mimické vrásky, ale ak sa nadmerne potíte, skúste to s botoxom taky. BOTOXom možno ošetriť nielen oblasť čela a tváre, ale aj podpazušie, dlane alebo nohy. Skrátka miesta, kde sa najviac potíme, budú ošetrená a potiť sa na nich zrazu nebudeme.