Ako sa správne starať o svoju kabelku

Kabelky sú nedeliteľnou súčasťou nášho outfitu. Bez nich sa žiadna žena nezaobíde. Vždy je potrebné mať vysoko kvalitné a dokonalé topánky a kabelku. Oboje, keď je odreté a poničené kazí náš outfit. Ak si kúpite kabelku za pár korún, asi ju do pol roka pokojne vymeníte.

Kvalitné luxusné kabelky, ale potrebujú náležitú starostlivosť, aby nám tento super doplnok aspoň nejaký čas vydržal. Najdôležitejšie je vedieť, z akého materiálu naše kabela je. Každý materiál si totiž zaslúžia inú starostlivosť. Umelé materiály nebudú na údržbu toľko náročné. Oproti tomu sú kožené kabelky nielen drahšie, ale zaslúži si súčasne aj oveľa viac starostlivosti.

Ešte než začnete s údržbou

Poriadok v kabelke musí byť samozrejmosťou. Nenoste v kabelke to, čo nepotrebujete, nepôsobí to práve najlepšie. Navyše nosiť v kabelke prílišnú váhu nie je zdravé ani pre chrbát, ramená a chrbticu. Napchaté kabelky taky nepôsobí dobre esteticky. Raz za čas preto urobte vo svojej kabelke poriadne upratovanie.

Dajte pozor aj na predajcu. Ak si chcete kúpu drahšie kabelku, poriadne preskúmajte aj predajcu, od ktorého chcete nakupovať. Správny predajca dáva aj rady a odporúčania, ktoré sa týkajú údržby. Ak viete, že kabelku nebudete dlho nosiť, je najlepšie ju zabaliť a schovať na tmavé miesto do skrine.

Kožené kabelky

Koža je jeden z drahších, štýlových i náročnejších variantov. Koža sa neperie, a ak kabelku ušpiníte, vezmite si hladký handričku, namočte ho a kabelku ním zľahka očistite. Nenechávaj ju na priamom slnku ani pri kúrení prudko sušiť. Horúci vzduch a slnko kožu vôbec neprospieva a časom by mohla praskať.

Kožená kabelka môže stratiť pôvodný lesk, a preto je potrebné použiť špeciálne prípravky, ktoré slúžia na ošetrenie kabelky a topánok z kože. Niekedy postačí aj krém na ruky, malým množstvom kožu pretrieť a handričkou doleštiť. Brúsenú kožu ale iba čistite kefou a ošetrujte vhodným sprejom