Čo prospeje vašim vlasom

Vlasy sú pýchou mužov, ale prevažne žien. Treba ale vedieť, ako sa o ne podľa typu svojich vlasov starať, aby boli zdravé a krásne. Dôvodov, prečo nemáte zrovna kladný vzťah k svojim vlasom, môže byť hneď niekoľko. Vlasom dá poriadne zabrať melír, farbenie časté fénovanie, žehlenie, kulmovanie aj každý deň trávený väčšinu dňa vonku, na slnku, vetru či prachu. Tieto faktory uberajú vašim vlasom veľkú dávku vitality a energie, ktorú im musíte dodať, inak chradnú.

Nevzdávajte sa ale ihneď pobyte v prírode alebo športových aktivít, to by bol veľký krok späť. Vaše vlasy, rovnako ako telo a myseľ, potrebujú regenerovať. Akonáhle im to doprajete, ich prirodzená krása vystúpi na povrch a vaše životné rovnováha sa opäť obnoví.

Zdravie vlasov začína už na tanieri

Masky na vlasy im dodajú ich stratenú vitalitu. Veľká časť stavu vašich vlasov ale začína u vašej stravy. Ak sa váš jedálniček skladá veľmi často prevažne z tučných jedál, mliečnych výrobkov s vysokým obsahom tukov a nedostatočného príjmu tekutín v podobe čistej vody, pravdepodobne sa stále stretávate s mastnými vlasmi a lupiny. Telo sa chce tuku jednoducho zbaviť.

Opačný negatívny vplyv môžu mať na vaše vlasy mnohé a veľmi drastické diéty, ktoré vášmu telu neprospejú, a oberajú vás o veľa dôležitých vitamínov a živín. To sa samozrejme prejaví na pleti i na vašich vlasoch, ktoré sú potom veľmi často suché a rozštiepené. Vaša strava má byť vyvážená, zložená prevažne zo zeleniny, ovocia, chudého mäsa, semienok a orechov.

Podporte vlasy jedlom

Banán obsahuje vitamín B, ktorý vyživuje vlasy už od korienkov a dodáva im pekný lesk. Pri pravidelnej konzumácii tým prerušiť dokonca aj vypadávanie vlasov a zlepšíte ich hustotu. Ananás je pravým odborníkom na lámavé a krepaté vlasy a uľahčuje rozčesávanie. Nemusíte ho len jesť.

Keď 100% ananásovou šťavu naneste na svoje vlasy, necháte 10 min pôsobiť a opláchnete, budete prekvapení ich premenou. Jablko musíte jesť aj so šupkou a jadierkami, odmení vás pevnými netřepícími sa vlasy a navyše takto prospejete tráviacej sústave. Mrkva obsahuje betakarotén a okrem zlepšenie zraku či imunity podporuje tiež rast vlasov a nechtov. Vlasy zanechá lesklé a podčiarkuje ich prirodzenú farbu. Špenát obsahuje celý rad vitamínov, najmä C, zaisťujúce im nelámavost a optimálne premasťovanie. Železo v špenáte im dodá objem a hustotu.