Prevetrajte šatník

Pokiaľ ide o šatník žien, často je preplnený vecami, ktoré nenosíme. Skúste teda prevetrať svoj šatník vďaka našim praktickým radám. Šatník si zmenu, aby bol pekný a vďaka nemu sme boli krásni aj my. Šatník, či už je väčšie či menšie, má byť udržiavaný a prehľadný, pretože oblečenie je predsa niečo, čo využívame každý deň. Skúste pár trikov a tipov, ktoré sú dôležité a stojí je zato zvážiť. Aby vám bielizeň pekne voňalo, dajte si do skrine obyčajné tuhé mydlo. Do skrine sa zároveň nedostanú ani mole. Môžete si tam dať aj vrecúška s vanilkou, levanduľou, bylinkami i arómu.

Niečo treba vyhodiť

Vo vašom šatníku by nemali byť veci, ktoré vám nesedí. Ak sa v niečom necítite dobre, väčšinou to aj tak nebudete nosiť. Vyhoďte veci, čo sú vám malé a všetko, čo ste nemali dva roky na sebe. Nebědujte nad tým, že máte kilá navyše a ak sa chystáte chudnúť, až sa vám to podarí, za odmenu si kúpte nové oblečenie. Vety typu, že do toho schudnete, zaberajú len miesto v skrini. To sú dve hlavné kategórie vecí, ktoré by vo vašej skrini vôbec nemali byť. Majte tam radšej menej kvalitných a padnúcich kúskov ako tony toho, čo nenosíte.

Oživte svoje oblečenie

Pásky nevyhadzujte, aj obyčajnú jednofarebnú košeľu či šaty oživí úzky či širší opasok. Pásky sú stále v kurze. Čím viac farebných a štýlových variácií pásikov v šatníku budete mať, tým lepšie. Bižutéria je súčasť šatníka, ktorú by ste určite doma mala mať. Hodí sa k obyčajným a jednofarebným kusom odevu, ktoré považujete za obyčajné.

Skúste tiež nášivky na tričká i džínovinu. Stojí len pár korún, len sa nažehľujú, alebo našívajú a oživí všetko, čo je fádny. Fantázii sa naozaj medze nekladú. Čím výraznejší bude motív, tým viac zaujmete a budete originálna. Flitre sú ďalšie dobrá voľba. Dokážu oživiť oblečenia, ako sú tričká, svetre, tuniky, nohavice i topánky. Pár aplikácií alebo lemovanie pomocou flitrov je perfektný možností, ako oživiť šatník.