Ako nosiť baggy džínsy?

Ére úzkych „skinny“ nohavíc odzvonilo, teraz sú naopak v kurze široké, voľné a plandavé džínsové nohavice. Majú hneď niekoľko výhod – sú veľmi pohodlné, schovajú nedokonalosti postavy av správnej kombinácii vykúzlia útly pás. Aby na vás ale nevyzerali ako neforemné vrece, musíte vedieť, čo si k nim vziať. Hodí sa hneď k niekoľkým štýlom.

Kombinácie, ktoré nesklamú

Tou najzákladnejšou kombináciou, ktorá bude vždy dobre fungovať, sú baggy džínsy a biele, dobre padnúce tričko. V chladnejších dňoch môžete navliecť ešte krátku džínsovú bundu. Pokiaľ zvolíte tričko alebo košeľu, ktoré sú voľnejšie, uviažte na nich uzol. Vyhnete sa tak optickému rozšíreniu postavy.

Pokiaľ sa cítite na rebelský look, kombinujte baggy džínsy s nízkym pásom svetlej farby zlesklou koženou bundou v čiernej alebo tmavo hnedej. Obuť takejto kombinácii môžete samozrejme kanady v rovnakej farbe ako je bunda, pokiaľ ale outfit chcete trochu zjemniť, dobre poslúžia biele tenisky alebo sandále s výraznými prvkami.

Retro zmódy nevychádza, a tak ani baggy džínsy s vysokým pásom a jednoduchý crop top podľa vzoru 90. rokov neurobia hanbu. Oblečenie doplňte klasickými retro šperkami – plastovými náramkami, výraznými náhrdelníkmi, kruhovými náušnicami a podobne. Pozor, voľte iba jeden výrazný doplnok, inak bude celý look vyzerať preplácane.

Baggy džínsy môžete vziať pokojne aj do práce alebo na formálnejšie udalosti. V takom prípade ich kombinujte s vytvarovanou košeľou na telo a elegantným blejzrom. Nohám v tejto verzii najlepšie pristanú oxfordky.

Vzime aj v lete

Svoju úlohu samozrejme zohráva aj počasie, do akého vyrážate. V lete sú najvhodnejšie topy svetlej farby a stenších prírodných materiálov, napríklad ľanu. V chladnejších mesiacoch sa nevyhýbajte rolákom alebo upnutým pleteným svetrom. Vrstvite selegantným trenčkotom alebo silnejším blejzrom. Nikdy neschovávajte pás, naopak sa ho snažte čo najviac zvýrazniť.