Aké menštruačné pomôcky ponúknuť svojej dcére?

Súčasná doba ponúka mnoho noviniek a čo si budeme rozprávať, je skutočne z čoho vyberať. Hygienické pomôcky, ktoré sme používali v útlej mladosti my, už našťastie naše dcéry využívať nemusia.

Faktory, ktoré zohrávajú úlohu pri výbere

To najdôležitejšie, čo si prajeme, je celkové pohodlie. Prvá menštruácia je pre dievčatá už tak dosť zložitá, nieto aby sme im pridávali starostí. Pre prvé mesiace preto voľte najlepšie hygienické pomôcky, ktoré budú perfektne sedieť a dievča sa v nich bude cítiť príjemne a sebaisto. Ochrana proti pretečeniu môže byť pokojne predimenzovaná, len aby sa dievča cítilo komfortne. Neskôr už môžete sledovať aj ďalšie faktory, medzi ktoré sa radí ekologická stránka danej pomôcky, alebo jej farebnosť.

Menštruačné nohavičky a plavky

V súčasnej dobe je doslova boom vo využívaní menštruačných nohavičiek. Objavili sa dokonca aj menštruačné plavky. Kto už mal osobnú možnosť tieto hygienické pomôcky vyskúšať, zbiera skúsenosti. Ostatní stále prečítajú recenzie. Jedno je isté – pohodlie, ktoré sa s týmito prostriedkami spája, je neoddiskutovateľné. Bielizeň používame aj pre bežné dni, tu sa jedná iba o to, že tieto pomôcky majú funkčnú vrstvu a môžu nám skvele poslúžiť. Pre prvé mesiace menštruácie určite voľte nohavičky určené na nočné nosenie, aby mala slečna dostatok ochrany a pocit, že sa nemôže nič stať.

Látkové vložky

Tu je už hygiena o niečo zložitejšia. Pri látkových vložkách je samozrejme skvelé, že sa dajú, rovnako ako menštruačné nohavičky, vyprať. Len bude zo začiatku potrebné sa s nimi naučiť pracovať a správne ich pripevniť na spodnú bielizeň. To môže byť malou nevýhodou.

Klasické vložky z drogérie

Čím ďalej viac sa zdá, že klasickým vložkám odzvonilo. Sú plné chemických látok, a aj napriek snahe o šetrnejšie materiály sa stále jedná o hromadu plastu, ktorá sa prikladá na citlivé miesta. Nič, čo by ste si pre svoju dcéru priali.

Pri menštruačných nohavičkách a plavkách je kľúčové správne zvoliť veľkosť.