Aké letné trendy sme tento rok museli mať?

Druhá polovica leta je za nami. Zatiaľ sa toto ročné obdobie nepredviedol práve v najlepšej forme, a to vďaka teplotám, ktoré boli doslova ako na hojdačke. Aj napriek tomu sme však mohli zaznamenať niekoľko letných trendov, bez ktorých sme nemohli (a ešte mesiac nemôžeme) existovať. O aké trendy sa jedná?

V prvom rade je nutné poznamenať, že móda priviedla na obchodné pulty nielen také kúsky, ktoré sa radia hlavne do letného obdobia, ale tiež aj také, ktoré si môžeme ponechať na jeseň. Obchody sa skrátka už s predstihom pripravujú na nadchádzajúce pomerne chladné obdobie. Poďme si však spomenúť tie kúsky, ktoré sú pre leto typické.

Aké plavky tento rok viedli?

Pre letné obdobie sú asi najtypickejšie plavky. U tohto kúsku oblečenia zaznamenávame pomernej zmeny rok čo rok. Raz leteli klasické trojuholníčkové dvojdielne plavky, onedlho sa prešlo skôr k triangel plavkám, teraz bodovali hlavne jednodielne plavky, ktorých bolo všade plno. Napodiv do výpredajov išli len dvojdielne plavky, a tak sme si tento letný veľký hit museli kúpiť len za plnú cenu (ak sme však nemali nejaké zľavové kupóny či poukážky).

Jednodielne plavky majú jednu veľkú výhodu, a síce tú, že sedí úplne každej postave. Musíme však dbať na celkový strih – niektoré majú výkroja tam, kde byť nemajú, iné pôsobia ako dvojdielne, pretože sú spojené iba úzkym pásom uprostred.

Aké šortky si podmanili tohtoročné leto?

K letu tiež bezpodmienečne patrí šortky. Tento rok viedli rozhodne tie, ktoré mali podobu klasických traky. Práve traky sa stali okrem toho nadčasovým kúskom, ktorý sa oplatí mať vo svojej šatníkovej skrini celoročne – v lete však vo svojej skrátenej podobe, a síce v podobe šortiek. K tomuto typu oblečenia sa hodí tenisky a batôžtek (teda ďalšia štýlová vec, ktorú sme toto leto museli mať).

Všeobecne k lacláčům sa vždy volí jednofarebné basic tričko – povolené sú maximálne prúžky alebo tieto všedné vzory. Žiadne topy na úzke ramienka s týmto kúskom oblečenia rozhodne nekombinujte.