Aké kríky tento rok vysadiť na záhradu?

Opäť je tu obdobie, počas ktorého sa musíme starať o svoju záhradu. Dosť práce si môžete ušetriť tým, keď na svoju záhradu vysadíte také kríky, ktoré nejakú zvláštnu starostlivosť nepotrebujú. Takých kríkov je hneď niekoľko druhov, navyše sú to kríky, ktoré môžete vysadiť do tieňa. Konečne tak kúty pri dome nebudú tmavé a bez života. Vysaďte do nich jeden z nižšie uvedených kríkov.

bambus

Bambus je pomerne vďačná rastlinka, aj keď to málokto vie. Navyše prečká aj mnohé zimy, pokiaľ teda neklesnú teploty pod mínus dvadsaťpäť stupňov Celzia. Sú pomerne nenáročné, jeho listy neopadávajú. Milovníci vysokých kvetín ocenia, že dobre naberá na výške. Je teda ideálnym variantom živého plotu. Jediné, čo mu musíte dopriať, je vlhká pôda, ktorú potrebuje k svojmu rastu. Aj keď teda bude v tieni, sa zálievkou naň nezabúdajte.

papraď japonská

Ak máte na záhrade jazierko, možno okolo neho chcete vysadiť nejakú nenáročnú rastlinu. V tomto prípade odporúčame paprade japonskú, ktorá je ideálna nielen k jazierku, ale aj do mnohých temných kútov záhrady. Je krásna vďaka svojim vejárovitým listom a dokonale sa pobije aj s teplotami pod nulou. Ak neklesnú teploty pod mínus dvadsať stupňov Celzia, prečká aj zimu v úplnej kráse. Na jar však nezabudnite odrezať staré, zimou zničené listy, pretože len tak môžu narásť nové, zdravé a krásy plné listy.

vavrínovec

Poznáte vavrínovec? Jedná sa o žiaľ jedovatý krík, ktorý však vašu záhradu rozžiari krásnou, červenou farbou. Upozorňujeme, že rastlina je jedovatá, preto sa nehodí na záhradu, na ktorej v lete šantia deti. Na jar je ker najkrajšie, pretože bielo kvitne. Vedie sa mu najmä v polotieni, ale ani tieň mu nevadí. Potrebuje kyslú pôdu a počas zimy sa ho oplatí polievať, pokiaľ však nie je pod nulou. Na svoju záhradu si ho tipujte spravidla v marci.