4 dôvody, prečo je stavebnica tou najlepšou hračkou pre deti

Stavebnice rozvíjajú kreativitu, psychomotorické schopnosti dieťaťa, ale aj predstavivosť. Prečo sa jedná o vôbec najlepšiu hračku, ktorú môžete dieťaťu dať?

Vyrob si svoju predstavu

Detská stavebnica je prvým prostriedkom, pomocou ktorého sa dieťaťu podarí zhmotniť svoju predstavu. Praje si domček, môže si ho vytvoriť. Rovnako tak závodnú dráhu, alebo napríklad malú farmu. Keď sa dieťa hrá so stavebnicou, má možnosť realizovať svoje sny. Čo môže byť krajšie, než ich zhmotnenie? Vďaka stavebnici sa vám podarí nájsť darček, ktorý nájde veľké využitie a dieťa sa s ním bude hrať mnoho hodín.

Rozvoj motorických schopností

Stavebnica nabáda dieťa k tomu, aby bolo presnejšie vo svojich motorických schopnostiach. Dieťa má konkrétne prianie, ako bude jeho výtvor vyzerať. A musí sa neustále snažiť zlepšovať svoje pohyby, aby svoj cieľ dosiahlo. Nevedomky tak trénuje svoje motorické schopnosti, ktoré s každým stavaním zlepšuje a zdokonaľuje zobrazenie svojich predstáv.

Toľko možností!

Stavebnice nikdy neponúkajú len jednu možnosť, ako sa s hračkou hrať. Zatiaľ čo plyšová hračka sa časom omrzí, stavebnica sa nikdy neopozerá. Stále je čo vymýšľať, stále je čo objavovať. Jeden deň sa tvorí garáž pre autá, druhý zase stále pre koníkov. Stavebnica nikdy nebude dieťa nudiť a stane sa jednou z najobľúbenejších hračiek. Veľakrát sa stáva, že proces stavania vtiahne do deja aj starších súrodencov, alebo dospelých. Je to skutočná zábava!

Nový príbeh

Stavebnica nepomáha deťom iba s rozvojom motoriky, ale aj s rozvíjaním predstavivosti. Každý deň tak môžu prežiť úplne nový krásny príbeh. Bude sa jednať o záchranu jednorožca, alebo napríklad o veterinárnu stanicu pre dinosaurami? Stavebnica umožní vymyslieť každý deň úplne originálny príbeh.

Detská stavebnica je skutočne ten najlepší darček, ktorý môže dieťa dostať. Táto hračka sa len tak neomrzí.