Ako čo najlepšie využiť vstavanú skriňu?

Vstavané skrine sú skvelým riešením do malých interiérov, kde sa bojuje o každý centimeter miesta. Otvárajú sa za pomocou úchytky, ktoré môže byť aj zadlabaná a nijako tak nevyčnievať do priestoru. Aby ale skutočne šetrila miestom (a vašim časom), je nutné jej vnútro správne usporiadať.

Ešte pred nákupom skrine si ujasnite, ako a na čo ju vlastne hodláte používať. Bude slúžiť výhradne na oblečenie, alebo v nej chcete skladovať aj športové potreby, prostriedky na upratovanie či sezónne vybavenie? Budete oblečenie iba skladať, alebo potrebujete aspoň jeho časť rozvesiť na ramienka? A akú veľkú skriňu si do svojho bytu môžete dovoliť? Ďalej tiež zvážte, či sa vám namiesto šatníkovej skrine nebude hodiť skôr šatníkový systém.

Ako skriňa usporiadať?

Keď už máte vstavanú skriňu vybranú a videálnom prípade zmontovanú na cieľovom mieste, je načase začať do nej rovnať veci. Hlavnou zásadou je mať tie najpoužívanejšie veci čo najviac na očiach a ihneď po ruke, teda voblasti medzi výškou očí a pásom. Nebudete sa tak vrannom strese musieť vecami prehrabovať.

Menej používané a sezónne oblečenie umiestnite do krabíc a uložte ich do vrchných políc, kde nebudú prekážať. Pozor, pletené svetre a ťažké úplety nevešajte na ramienka, mohli by sa vyťahať. Spodná časť skrine by zase mala slúžiť kuskladneniu (očistenej) obuvi, prípadne spodnej bielizne alebo ponožiek. Plytké zásuvky sa hodí kukladaniu kravát, hodiniek alebo manžetových gombíkov.

Najskôr oblečenie, potom to ostatné

Až potom do skrine začnite skladať aj ostatné predmety, ktoré soblečením nesúvisia. Vyvarujte sa ale vecí, ako je vysávač či prachovka. Sú plné baktérií, mikroorganizmov a prachu, čo s čistým oblečením netvorí práve ideálnu kombináciu.

Do vstavanej skrine nakoniec nainštalujte vnútorné osvetlenie. Môžu to byť napríklad nalepené LED pásiky, ktoré sa budú zapínať mechanicky či automaticky. Budú sa hodiť počas rozospalých rán aj v neskorých večerných hodinách.