4 dôvody pre fotovoltaiku

Prajete si ušetriť za elektrinu až 25 tisíc ročne? Vyrábajte si vlastnú elektrinu na svojej streche a staňte sa nezávislými na diktáte cien zo siete. Ponúkame vám najväčšie dôvody, prečo sa pre fotovoltaiku rozhodnúť.

Ušetríte desiatky tisíc

Fotovoltika je možnosť, ako ušetriť desiatky tisíc korún. Pokiaľ je váš rodinný dom väčších rozmerov, práve túto čiastku sa vám ročne podarí ušetriť. 25 tisíc korún je úspora pre veľký dom, pri menšom je to okolo 17 tisíc. Fotovoltaická elektráreň je tak možnosť, ako trvalo ušetriť.

Systém je so štátnou dotáciou

Obstaranie vlastnej slnečnej elektrárne je dnes veľmi výhodné. Práve teraz je totiž možnosť zaobstarať si celý systém so štátnou dotáciou až niekoľko desiatok tisíc korún. Na rodinný dom tak môžete získať dotáciu až 220-tisíc. Štát podporuje úsporné riešenia, ktoré znižujú náročnosť objektov na energie. Program sa volá Nová zelená úsporám a je určený pre majiteľov nových aj existujúcich nehnuteľností.

Ekologická výroba elektrickej energie

Súčasné systémy nemajú nič spoločné s pilotnými panelmi, ktoré poznáte z minulých dekád. Výroba išla dopredu av dnešnej dobe sa fotovoltaické panely vyznačujú nielen vysokou účinnosťou, ale aj ich plnou recyklovateľnosťou. Až celý systém doslúži, ľahko sa rozoberie na jednotlivé stavebné súčasti. Čo môže byť prirodzenejšie ako vyrábať energiu len zo slnečných lúčov, ktoré sú tu pre nás všetkých zadarmo.

Ste sebestační

V čase, keď sa ceny energií neúmerne navyšujú a naše platy zostávajú rovnaké, sa zamýšľame čoraz častejšie nad tým, ako si pomôcť a ušetriť za svoje každodenné výdavky. Spotrebiče ale vypnúť nemôžeme. S vlastnou slnečnou elektrárňou na streche svojho domu budete mať prístup k elektrine po celý rok. A platiť za ňu nemusíte, vyrábate si ju totiž sami.

Fotovoltaika je ekologický spôsob, ako získať elektrinu zo slnečných lúčov.