Osvedčené tipy, ako na upchatý záchod

Záchod používame dnes a denne niekoľkokrát. A možno aj vďaka tomu ho berieme za samozrejmosť. Keď sa však upchá, čoskoro zistíme, o aký nepostrádateľný prvok v skutočnosti ide. Keďže ho onedlho zase budete potrebovať, poďme si prezradiť osvedčené a plne funkčné tipy, ako na upchatý záchod.

Pomôcť môže tekuté mydlo

Áno, chémia je síce jednou z možností, ako upchatý záchod znovu uviesť do prevádzky, ale v skutočnosti nie všetci chcú vsádzať na chémiu. Iní sú skôr zástancami toho, že babské rady sú efektívnejšie, lacnejšie, a nakoniec aj ekologickejšou alternatívou. A tak siahajú po tekutom mydle, ktoré môže pomôcť v prípade, že váš záchod trápi upchatiu.

A ako tekuté mydlo v tomto prípade použiť? Stačí, keď ho nalejete okolo upchatého miesta. Pokiaľ voda neodteká, skúste urobiť mydlovú vodu. Klzké prostredie, ktoré vznikne pod tlakom vody, má tendenciu uvoľniť prekážku, ktorá za vzniknutým problémom stojí.

Zvon alebo iný pomocník

Že tekuté mydlo nebolo trefou do čierneho a že váš záchod stále narieka a váš močový mechúr pomaly tiež? Je načase povolať do akcie trochu vyšší kaliber, ktorým je zvon na WC, prípadne iný podobný pomocník, ako je kanalizačná pružina či drôtené ramienko.

Všetko to sú skvelí adepti na post toho, kto problém upchatého záchodu vyrieši. Zatiaľ čo zvon tvorí podtlak, ktorý dokáže posunúť upchatý predmet, kanalizačná pružina sa zase môže dostať hlbšie do záchodovej misy a predmet, ktorý je už ďalej, vytiahnuť.

Ocot a sóda ako dva superhrdinovia

Pokiaľ sa ani zvon alebo kanalizačná pružina neteší z úspechu, je načase si pripraviť domáci čistič. Ten je spojením octu a sódy bikarbóny. Táto dvojica je ostrieľaná aj v prípade riešenia iných podobných problémov, upchatý záchod zmákne jedna, dve.

Prichystajte si liter a pol vody, tú potom priveďte do varu a nechajte chvíľu odstáť. Nasypte do nej hrnček sódy a dva hrnčeky octu, potom túto zmes nalejte do záchodu a nechajte cez noc pôsobiť.