Ženy sa podvedome bojí, že priberú. Ako teda chudnúť po 40?

Ženy v sebe majú zabudovaný mechanizmus, ktorý je priamo odrádza od nadváhy. Dokazuje to tiež najnovšie vedecká studie.Ve štúdii boli ženám predložené fotografie žien trpiacich nadváhou a obezitou. Následne urobené mozgovej zábery testovaných žien preukázali, že počas prehratí takýchto fotiek sa aktivujú tie časti mozgu, ktoré sú zvyčajne spájané s identitou premietnutí do seba. 

Výskum a výsledok 

Výsledky celkom jasne dokazujú, že sa dnes ženy obrovsky boja toho, že priberú. Závery štúdie to vysvetľujú tak, že ženy médiá neustále podvedome bombardujú istými ideály krásy, ku ktorým nadváha a obezita naozaj nepatrí. Práve naopak je považovaná za čosi veľmi špatného.U mužov test dopadol úplne inak. Muži pri sledovaní obéznych mužov žiadnu väčšiu mozgovú aktivitu absolútne nevykazovali. Ženy tak zväzuje neustála úzkosť a sú oveľa náchylnejšie k vytváraniu zlých stravovacích návykov a to o moc viac ako muža. 

Vedci teda tvrdia, že sú ženy svojou postavou veľmi znepokojené aj vtedy, keď o nej momentálne priamo nepremýšľa. Ide to skrátka podvědomě.Testované ženy nemali žiadne stravovacie ťažkosti, neboli vôbec hrubé a navonok sa o svoju štíhlosť a postavu nijako prehnane neobávali. Mozog je ale úplne prezradil. Médiá vytvárajú na dievčatá a ženy tak veľký tlak, že ženy úzkosť zo svojej postavy pociťujú podvedome a nikdy nemajú pokoj v duši. 

Ako chudnúť po 40 a po 50 

Ženy medzi 40 a 50 rokmi sa často boja, že priberú v prechode. Nesmiete rezignovať na snahu si váhu udržať, nech kilá nenaskakujú. Úplne zabrániť sa nedá meniace sa postave, pas niekedy aj u štíhlych žien zmizne. Snažte sa zo všetkých síl držať svoju váhu na uzde, pretože či to urobíte, na konci klimakterických rokov budete mať tú istú hmotnosť, ako pred ňou. 

Ideálne je cvičenie na spaľovanie tukov 3 x až 4 x týdnědoplněné posilňovacím cvičením. Rýchlu chôdzu, beh či plávanie vo vyššom tempe doplní trik, kedy raz za pár minút zvýšite na 30 sekúnd tempo úplne na doraz. Napomôže to budovanie svalovej hmoty, ktorá aj v pokoji spáli oveľa viac energie ako vaše tukové bunky. 

Najdôležitejšie je zloženie jedálnička. Kupujte kvalitné potraviny a zaraďte morské ryby, ktoré sú zdrojom omega-3 mastných kyselín. Pomáhajú telu hospodáriť s tukmi, znižujú rezistenciu voči hormónu leptínu azrychlují tak spaľovanie prijatej energie. Doplňte aj ľanový olej, vlašské orechy a vajcia obohatená omega-3 kyselinami. 

Vyhnite sa tukom s predponou trans, ktoré škodia cievam a spomaľujú spaľovanie. Žiadne hladovanie ani prejedanie. Ak máte sedavé zamestnanie a potrebujete uchovať váhu, zjedzte v 40 najviac 7 400 denne a v 50 najviac 6800 kilojoulov. Ak ste stredne aktívny, môžete si dopriať 7500 kilojoulov, a ak skutočne športujete, dajte si 8200 kilojoulov denne.