V košeľu za elegantnú dámu aj za rebelku, akú máte v šatníku vy?

Košele sú obľúbeným oblečením nielen pánov, ale aj žien. Dámske košele možno zohnať v rade strihového, materiálového a farebného prevedenia. Bezpochyby patrí k tým kusom oblečenia, s ktorým bez problému skombinujete akýkoľvek outfit. Aké košele by ste v šatníku mala určite mať a na čo si dať pozor pri ich výbere? 

Bielu, károvanou aj denim košeľu skrátka musíte mať 

V kamenných predajniach, ale aj na internete rozhod nie sú dámske košele nedostatkovým tovarom. Vyberať môžete z ich nepreberného prevedení. Pokiaľ o sebe chcete vyhlasovať, že rada nosíte košele, musíte mať v šatníku aspoň ich 3 základné prevedenie – košeľu jednoduchú bielu, farebnú károvanou košeľu i denim košeľu, ktorá pôsobí veľmi sexy. Aj strih košele je veľmi dôležitý, vyberať môžete vypasované košele, ktoré sú vhodné k spoločenským nohaviciam aj k sukni, ale aj košele voľnejšieho štýlu, ktoré vynosíte predovšetkým k nohaviciam a k neformálnym príležitostiam. Najmä voľnejšie košele môžete nosiť aj miesto svetra alebo mikiny. Aj napriek tomu, že je obliekanie košele o dosť zložitejšie ako je tomu u tričká a tiež s jej žehlením budete mať zrejme viac práce, jedná sa o kus oblečenia, ktorý vám v šatníku skrátka nesmie chýbať. Pôsobí elegantne a zmyselne. Naviac je nosenie košele veľmi pohodlné. 

Na čo si dávať pri výbere košele pozor? 

Že pri výbere košele nie je dôležitý len jej dizajn, ale celý rad ďalších faktorov ženy dobre vie. Kvôli zlému výberu už nejedna košele zostala v zadnej časti skrine nedotknutú celé mesiace. A preto si pri výbere košele dajte pozor hlavne na jej veľkosť. Príliš malá košele spôsobuje nevzhľadné medzery medzi gombíkmi a obmedzenú voľnosť pohybu, čo by vám mohlo spôsobovať nekomfort. Košeľa by tiež mala byť dostatočne dlhá, tak aby vám pri zdvihnutí oboch rúk nad hlavu nebol vidieť pupok. Skrátka a dobre sa v košeli musíte cítiť pohodlne. 

Košele sú veľmi obľúbeným kusom dámskeho oblečenia. Ak je ešte v šatníku nemáte, napravte to. Košeľa dokáže vytvoriť outfit, ktorý pôsobí elegantne, žensky, rebelsky, ale aj retro.