Zaujímavé nápady, na čo sa dajú použiť noviny

Papierové noviny rozhodne ešte nie sú pasé. Aj keď si v súčasnosti môžete všetky dôležité správy prečítať na internete, stále ešte existujú ľudia, ktorí dávajú prednosť klasickým papierovým novinám. Noviny, ktoré si prečítate, môžete recyklovať spolu s ostatným papierom. Môžete pre nich ale nájsť iné použitie. Také noviny tak nemusia byť jednoduchým odpadom vo vašej domácnosti!

Pri sťahovaní

Do novinového papiera môžete zabaliť krehké veci, ktoré by sa mohli pri sťahovaní rozbiť alebo nimi vyplniť medzery, ktoré zostávajú v škatuliach po vyplnení vecami. Ich výhodou je to, že takmer nič neváži, čo oceníte nielen pri sťahovaní, pritom ale fungujú spoľahlivo proti rozbitiu.

Čistenie okien a zrkadiel

Zatiaľ čo niektorí investujú do špeciálnych handričiek, ktoré nepúšťajú chlpy, iní sú múdrejší a svoje okná a zrkadlá leští s pomocou starých novín. Fungujú perfektne! Namiesto chemického čističa použite roztok octu a vody.

Čistenie grilu

Potom, čo ste použili svoj gril, ho vypnite a nechajte vychladnúť. Akonáhle je teplý tak, aby ste sa oň neupálili, môžete sa pustiť do čistenia. Namočte noviny do vody a položte ich na rozohriaty gril. Zatvorte veko a nechajte hodinu odležať. Potom noviny odstráňte a gril len zľahka bez drhnutia vytrite.

Prípravok na ničenie buriny

Noviny môžete použiť aj na svojej záhrade, ak máte problém s burinou. Stačí, ak novinami pokryjete záhony a potom ich namočíte vodou. Takto mokrý papier zakryte kompostom alebo mulčom. Papier udusí burinu a organická hmota na vašej záhrade bude prekvitať.

Podpaľovanie ohňa

Noviny veľmi dobre horia. Využite túto vlastnosť napríklad pri rozkladaní grilu alebo organizovaní táboráka pre deti.

Udržujte tvar

Noviny, ktoré použijete dovnútra kabeliek a topánok, vám môžu pomôcť udržať ich tvar.

Do chladničky s nimi

Vystelte novinami zásuvku chladničky, ktorá je určená na skladovanie ovocia a zeleniny. Noviny pohltia prebytočnú vlhkosť a navyše ochránia zásuvku pred prípadnými nečistotami. Užitočné sú taktiež pri pohlcovaní zápachu.