Ako si zariadiť osobitú spálňu

Rozmýšľate nad tým, ako si zariadiť svoju spálňu, ktorá by mala byť oázou pokoja a miestom, kam sa budete po celom dni veľmi radi vracať? Listujete neustále časopisy o bývaní, ale nemôžete nájsť nič, čo by sa vám aspoň trochu páčilo? Spísali sme pre vás niekoľko skvelých tipov, ktoré pre vás budú možno tým, čo ste doteraz hľadali.

Čisté línie do každého interiéru

Hovorí, že pokiaľ chce človek opticky zväčšiť interiér, mal by staviť na jedno – a síce na čisté línie a neutrálne farby. Tie totiž dokážu akúkoľvek miestnosť, aspoň opticky, zväčšiť. Avšak aj väčšie izby môžu byť domovom spomínaných čistých línií, do ktorých môžete pomocou doplnkov alebo iných drobností pekne vtlačiť vašu osobitosť.

Minimalistické designy, žiadne zbytočnosti alebo minimum dekorácií – to je spojenie, ktoré je nadčasové. Nestane sa vám teda to, že by takto zariadená spálňa jedného dňa vyšla z módy.

Kombinujte textúry a farby

Pri výbere farieb by ste sa mali sústrediť maximálne na tri, ktoré budú dominovať v interiéri. Respektíve tá prvá by mala byť hlavná a malo by jej byť v interiéri najviac. Druhá môže byť buď podčiarknutím, alebo kontrastom, ale obvykle býva až tá tretia farba, ktorá je v miestnosti najmenej, spomínaným opakom prioritného odtieňa.

Ak si hovoríte, že tri farby sú v miestnosti málo, nebojte sa pohrať s kombináciou textu a farieb. Textúr je skutočne veľa, staviť môžete na najrôznejšie vzory a materiály.

Svetlo váš interiér miluje

Nezáleží tak úplne na tom, aký konkrétny štýl ste sa rozhodli pozvať si domov. V každom prípade svetlo v ňom bude hrať svoju rolu. Nie nadarmo sa hovorí, že interiér miluje svetlo, vie ho nielen opticky zväčšiť, ale aj spríjemniť, čo sa v spálni hodí.

Svetlosť interiéru môžete podporiť napríklad tým, že na stene zavesíte zrkadlo, ktoré ho odrazom dostane do všetkých kútov izby.