Vyrazte do zimy v slušnom perie

Veľa módnych odborníkov sa zhoduje na tom, že slovenské ženy sa vedia obliekať vkusne, módne a s gráciou. Len im ale veľakrát chýba odvaha vystúpiť z uniformné šedi a vziať si na seba výraznejšie model. Preto často zostávajú pri outfitov, ktoré síce vyzerajú dobre, ale sú mnohokrát veľa až nezdravo striedme. Bojí sa extravagantnejších kreácií, niekedy im tiež výstrelky nedovolí firemné dress kód. Či už sa bojíte alebo nie, máme pre vás pár tipov na tohtoročnú zimu. 

Buďte ako medveď v perové bunde 

Máte doma veľkú perovky, v ktorej vyzeráte tak trochu ako medveď? Nebojte sa ju vytiahnuť, až do konca zimy má tento trend zelenú. Športové perové bundy, to je niečo, čomu tentoraz módny návrhári skutočne fandí. A nemusíte v tejto bunde chodiť len na výlety do prírody. S úplným kľudom a nenútenou eleganciou si ich môžete vziať aj do práce a do spoločnosti. A pokiaľ nebude práve chodník zmrznutý ako zrkadlo, nebojte sa si k bunde pokojne zobrať aj lodičky. V kurze sú navyše bundy rôznych farieb vrátane pestrých, takže ak nechcete, určite nemusíte byť za sivú myš. A pokojne vyskúšajte aj lesklé materiály. Okrem búnd ale letí aj perové kabáty. Do tuhej zimy sú neoceniteľné a vyzerajú naozaj dobre. Pokojne ich skombinujte aj s elegantnými čižmami. Takýto lesklo zlatý alebo strieborný páperový kabát je skvelým spoločníkom do tohtoročnej zimy v duchu najhorúcejších trendov. 

Dlhé kabáty predovšetkým pre dlouhonožky 

Ak vám k srdcu práve neprirástli perové orgie, môžete siahnuť po dlhom kabáte. Ide o nestarnúci klasiku, ktorá je v tomto roku opäť in. Výhodu v tomto smere majú opäť ženy vyššieho vzrastu s dlhsimi nohami. Práve pre nich sú totiž dlhé kabáty ako stvorené. Ak vám teda príroda nadelila nejaký ten centimeter navyše nadpriemer a chcete vyzerať elegantne, nebojte sa a vyberte si dlhší kabát. Fantázii sa medze nekladú, letí rôzne materiály aj ich vzájomné kombinácie – napríklad matného s lesklým. Nebojte sa ani nápaditých vzorov, ale keď už po nich siahnete, prispôsobte tomu zvyšok svojho outfitu – kabelka, topánky, čiapky, šál rukavice by mali byť triezvejší, aby neprebili celkový dojem.