Vyberáme svadobné šaty

Každá nevesta si zaslúži, aby sa vo svoj veľký deň cítila ako v siedmom nebi. Súčasťou toho sú samozrejme dokonale padnúce svadobné šaty. Avšak vybrať šaty, v ktorých najlepšie vyniknú vaše krivky, nie je úplne ľahká úloha. Ako teda vybrať tie správne?

Trendy svadobných šiat by sa dali rozdeliť na dva základné typy. Prvú tvoria odvážne, geometricky strihané róby s jasnými líniami. Úzka silueta pôsobí obzvlášť elegantne a je skvelou variantou pre nevesty, ktoré chcú svadbu v modernom štýle. Druhým typom sú objemné, vzdušné, naberané modely, v ktorých každá žena vyzerá ako princezná z rozprávky. Svadobné šaty v bielej farbe sú síce stále v kurze, ale odklon od tradície už nie je takým výstrelkom ako predtým. Veľmi obľúbené sú svadobné šaty či doplnky v žiarivej strieborno-sivej alebo zlatej farbe. Z materiálov je v kurze najviac lesklý satén, hodváb, šifón, tyl a po dlhšej prestávke je v kurze tiež čipka. Vzhľadom k tomu, že vaši hostia a rodina vás počas obradu uvidia zozadu, pozornosť sa obracia na chrbát nevesty. V kurze sú napríklad svadobné šaty s odhaleným, hlbokým výstrihom na chrbte či rôzne šperky.

Odhalený chrbát pôsobí žensky a zároveň sú decentnejšie než hlboký výstrih. Do svadobnej módy sa vracia aj retro štýl, aj keď v menšej miere. Návrhári sa pri tvorbe inšpirovali hlavne dvadsiatymi, elegantnými päťdesiatymi a divokými sedemdesiatymi roky minulého storočia. Krásne sú taktiež jednoduché saténové šaty v antickom štýle. Aby ste si svoj deň D poriadne užili, musíte sa v šatách cítiť dobre, poťažmo vedieť, že vám perfektne sedí. Na ich výber si preto nechajte dostatok času. Určite si nekupujte menšie s tým, že do obradu celkom iste schudnete. Môže sa vám to vypomstiť. Nezabúdajte aj na osobu, ktorá radí pri výbere svadobných šiat. Najčastejším poradcom sú kamarátky, ktoré vás dobre poznajú. Ale ak chcete mať istotu, že naozaj nešliapnete vedľa, zverte sa do rúk profesionálov.