Trendy v šperkoch: Priemyselná strohosť aj barokový ozdobnosť

Vhodný šperk urobí z každej ženy krásavicu a nemusí to byť zrovna nákladný náhrdelník s diamantmi. Milú drobnosť v bižutérii si môžete pokojne zaobstarať aj sama, keď práve v dohľade nie je nikto, kto by vás s ňou potešil. K dispozícii je veľa možností, ako sa urobiť krásnou a cítiť sa ako princezná. Ponúkneme vám pár tipov, ako si urobiť radosť. 

Kúpte si princeznovské čelenku 

Máte dlhé vlasy a už vám chýba inšpirácia, ako ich upraviť, aby to nebolo stále to isté? Radi by ste nejakú peknú a vkusnú a pritom nenáročnú úpravu? Kúpte si čelenku. Zaručene s ňou budete vyzerať ako princezná. Načo zväzovať vlasy do nudného chvosta, keď môžu žiariť ako závoj okolo hlavy a čelenka môže byť korunou? 

Ak nechcete byť za princeznú a máte radi nekonvenčný, moderné šperky, môžete si zaobstarať niečo s industriálnymi motívmi. Čo treba reťaz na krk so zámkom, oboje z chirurgickej ocele. Hodí sa pre mladú rebelujúci rockerku. Podmienkou je, že podobné šperky musia nosiť mladá výrazná žena. 

Upútajú kvetiny aj drobné perličky 

Druhý trend ide tak trochu proti. Ak je vám strohá priemyselná prísnosť proti srsti, môžete si naopak skúsiť ozdobnosť odkazujúce na barokový štýl. Roztomilé kvetinové vzory, veľa perál. Môže ísť o výraznejší kvetinové prvky prepojené s umelými perličkami i jemnejšie decentnejšie ženské vzory. Baroko v úplne modernom poňatí, ktoré podčiarkne ženskosť. 

Bokom nezostávajú ani náramky a náhrdelníky. Ak sa vám jeden náhrdelník na krku zdá málo, pokojne si ich vezmite viac. Dajte ale pozor, aby k sebe ladili a jeden nepřebíjel druhý. Tiež niekoľkých náhrdelníkom prispôsobte svoj outfit. Stavte skôr na jednoduché a elegantné tričko alebo top, aby šperky vynikli. Akokoľvek náhrdelníkom teraz praje vrstvenie, u náramkov sa presadzuje skôr jeden masívnejšie kúsok, ktorý dominuje.