To najzaujímavejšie o značkách tenisiek, o čom doteraz nepočuli

Tenisky sa jednoznačne radia k najpohodlnejšej obuvi, akú môžeme na svoju nohu obuť. Kam sa hrabú topánky na podpätku, ktoré možno s veľkou obľubou nosia Victoria Beckham. Avšak už aj tá prišla na to, aké pohodlné štýlové tenisky sú. Väčšina ľudí má svoju obľúbenú značku, ale len málokto vie zaujímavosti o svojej obľúbenej značke tenisiek. S tými vás zoznámime.

Na úvod však treba povedať, kedy obrovské davové šialenstvo s teniskami vlastne začalo. Všetko sa začalo roku 1860, kedy došlo k masívnej výrobe tenisiek. Tenisky sa začali vyrábať v Anglicku av rovnakom čase aj v Spojených štátoch amerických. Tenisiek by však dnes možno nebolo, ak by nebolo výroby pneumatík. K výrobe pneumatík sa využíval primárne proces takzvanej vulkanizácie, dochádzalo k spracovávaniu kaučuku. A v tom čase sa prišlo na to, že by nebolo od veci, keby sa metóda nevyužívala aj v inom odvetví, a to napríklad v obuvníckom priemysle.

Dnes na trhu nájdete tenisky rôznych značiek, rôznych strihov a taktiež variácií a farieb. Spomeňme si to najzaujímavejšie o konkrétnych značkách tenisiek, nech sme v obraze.

Spory medzi Adidas a Pumou

Videli ste film Adidas a Puma – duel bratov? Pokiaľ nie, odporúčame sa na túto snímku pozrieť. Práve ten opisuje bratské nezhody, ktoré viedli k vzniku dvoch dnes veľmi populárnych a svetových značiek nielen tenisiek, ale aj športového vybavenia všeobecne. Pôvodne išlo o rodinný biznis, neskôr však nezhody došli do takého bodu, že vznikli dve značky, a to Puma a Adidas.

Vans a Nike ako ďalší míľnik vo svete tenisiek

Keď sa na trhu objavili značky Nike a tiež Vans, zdvihla sa vlna pozdvihnutia. Bol to ďalší míľnik vo svete tenisiek. Zrazu boli na trhu topánky určené surferom a skateboardistom, taktiež prišiel na trh jeden z najväčších konkurentov značky Adidas.

Ešte skôr ale svet ohromili Conversky

Ak by sme mali spomenúť topánky, ktoré miluje svet dlhšie ako sto rokov, zmienili by sme plátené Conversky, ktoré vznikli už v roku 1909. Značka Converse však nevyrábala pôvodne tenisky, ale skôr pracovnú obuv a čižmy. Až v 20. storočí došlo k rozšíreniu o tenisky All Star.