Tipy, ako docieliť dokonalé pleti

Každá žena vie, že súčasťou dokonalého vzhľadu je tiež dokonalá pleť. Lenže pleť je často to najviac problematické, s čím sa žena stretáva a s čím si musí poradiť. Nejeden tvár sužuje akné, pupienky alebo čierne bodky, nejedna žena má na tvári jazvy, vrásky alebo kruhy pod očami. So všetkými týmito problémami však možno zatočiť, je možné docieliť dokonalé pleti s niekoľkými radami a odporúčaniami. Nechajte sa inšpirovať. 

Zbavte sa jaziev nielen na tvári 

Najmä jazvy sú to, čo hyzdí tvár. Dôvodom jaziev je napríklad akné, dôvodom vzniku jaziev môže byť tiež úraz z detstva alebo kiahne. Mnohí ľudia si myslia, že s jazvami sa musí ísť k lekárovi, ktorý je odstráni pomocou laseru, ale nie je to tak. Na jazvičky tiež pomáha prasacej sadlo, ktoré stačí pravidelne vmasírovať do postihnutého miesta, pomáha tiež med, citrón alebo prípadne zázrak menom aloe vera. 

Zbavte sa vrások na tvári 

Pleť nemôže byť dokonalá, keď na nej sídli vrásky. Tie sú bohužiaľ súčasťou starnutia, čo je proces, ktorému sa nedá predchádzať. Samotnému starnutia síce predchádzať nejde, ale ide predchádzať vráskam ako takým. 

Vráskam dá predchádzať viacerými spôsobmi. Buď to možno za pomocou lekára a laserové epilácia, prípadne resurfacingu, alebo si stačí osvojiť pár každodenných činností, vďaka ktorým nebudú mať vrásky možnosť dostať sa na tvár. K týmto činnostiam patrí pravidelné čistenie tváre, tiež pleťový peeling či pravidelné hydratovanie, zvláčňovaní pleti. 

Zbavte sa kruhov pod očami 

Aj nepríjemné a nepekné kruhy pod očami hyzdí vzhľad žien i mužov. Pomoct môžu ale rôzne druhy potravín. Na kruhy pod očami sú dobré napríklad uhorky, ktoré sú vynikajúcim zdrojom vitamínu K a ktoré navyše pôsobia protizápalovo. 

Na kruhy pod očami sú výborné aj plátky zemiakov, ktoré pôsobia skvele proti opuchom, tiež petržlen, ktorá je bohatá na vitamín C, či dnes veľmi obľúbené a veľmi využívané avokádo.