Spoznáte antistresové maľovanky?

Každý sa niekedy môže dostať do stresovej situácie, ktorá sa najlepšie vyrieši horúcou vodou a tiež dobrú čítaním či hudbou. Lenže v práci sa len tak o obedové pauze nemôžete naložiť do vane, aby ste vypustili zo svojej hlavy stres, ale práve pre takéto chvíle tú sú takzvané antistresové maľovanky, ktoré sú na úplne báječné a hlavne fungujú.

V súčasnej dobe môže stres prísť úplne odkiaľkoľvek. Môžeme dostať výpoveď, môže nás šéf Servo, môžeme si na seba kvapnúť len kávu a hneď sme nepríjemne naladení. Niekedy sú takzvané „dni blbec“, kedy sa nám naozaj nič nedarí a sme v strese od skorého rána až do neskorého popoludnia.

Nikdy teda nie je na škodu, keď máte v kabelke alebo v pracovnej taške antistresové maľovanky a k tomu nejakú malú sadu pasteliek. Vždy nás totiž dokonale upokojí, tým si môžete byť istí.

V čom sú antistresové maľovanky iné?

Antistresové maľovanky sú úplne fantastické pre stresové situácie, ako už bolo spomenuté. Mnoho ľudí ale nevie, aký je hlavne rozdiel medzi týmito omaľovánkami a tými klasickými, detskými. Antistresové maľovanky sú určené hlavne pre dospelých. Nie sú v podobe žiadnych animovaných postavičiek, ale sú naopak abstraktné. Jednotlivé obrazce sú nepravidelné, ale hlavnou vlastnosťou je to, že vymalováváte miniatúrne miestečka, na ktoré skoro ani nevidíte. Perfektne sa teda sústredíte a zrazu stres vyženiete zo svojej hlavy.

Kde je zoženiem?

Dneska je zoženiete skoro v každom papiernictva, ale taky aj v celej rade kníhkupectve. Najlacnejšie zoženiete v lacných knihách, kde ich kúpite zhruba za päťdesiat korún. Nemusíte sa báť, že by ste vyberali len z jednej verzie – verziou je hneď niekoľko, preto si určite vyberú aj tí najnáročnejší ľudia, ktoré často sužuje stres.

Pastelky vám možno nevystačí v tej menšej podobe, pretože po chvíľke zatúžite po farebnejších obrazcoch – kúpte si preto rovno balenie aspoň s 24 odtieňmi.