Topánky jesene – už ich máte v botníku?

Jeseň je v plnom prúde, čo znamená, že by sme už mali mať vo svojom šatníku jesenné obuv, ktorá je pre tento rok moderné a ktorá je v kurze. Ak ešte nemáme takú obuv, s ktorou by sme tento rok rozhodne nadchli naše okolie, mali by sme zavítať do najbližšieho obchodu s obuvou a nejakú takú parádnu obuv si kúpiť. Aby ste však vedeli, za čím by ste mali ísť a čo sa skutočne oplatí tento rok kúpiť, prinášame vám pár tipov na topánky jesene, ktoré vás jednoznačne dostanú do kolien.

Topánky, ktoré sú tento rok populárne, sa skoro nelíši od minulého roka. Jediné topánky, ktoré by sme tento rok mali zo svojho jesenného botníka vyhodiť, tak sú rozhodne farmárske topánky, ktoré boli v vlani na pultoch takmer v každom obchode s obuvou. Lenže tento rok sú tieto topánky už „out“, už sa naozaj nenosí.

Namiesto nich nie na pulty dostali úplne iné kúsky, ktoré vám tú teraz predstavíme. Nebojte sa ich kúpiť, aj keď sú mnohokrát veľa extravagantné, naozaj je totiž dnes udáva móda a naozaj s nimi budete úplne štýloví.

Je libo trocha rockerský štýl?

Veľmi obľúbené sú teraz čierne topánky do špičky, ktoré siahajú až k členkom. Vyzerajú ako členkové čižmy, len sú obohatené o strieborné aplikácie, podobne ako to býva u klasického rockerského štýlu. Tieto rádoby rockerské topánky sú teraz práve to, čo je trochu extravagantné, napriek tomu sú v kurze. Obvykle sú obohnané trochou ostňov, ale aj reťaze či striebornými remeňmi, ktoré robia z topánok trochu topánky Nožnicovorukého Edwarda.

Klasika nadovšetko!

Najelegantnejším kúskom, ktorý si tento rok môžete kúpiť, sú rozhodne chelsea topánky, ktoré boli aj vlani pomerne populárne. Tento rok sú však to najpredávanejšie, čo v obchodoch s obuvou nájdete. Jedná sa o obuv, ktorá má na boku gumu – väčšinou sa topánky preťahujú cez nohu a siahajú ku členkom. Nájdete ich v dámskom, ale tiež aj v pánskom prevedení.