Spoznajte účinky maďarských liečebných prameňov. Prezradíme, kam za nimi

Maďarsko je známe hlavne vďaka svojej kuchyni. Paprika sa pridáva takmer do všetkých pokrmov, ale to je na maďarskej gastronómii to skvelé. Samozrejme Maďarsko nie je známe len pre svoju gastronómiu, ale tiež je celosvetovo známe vďaka tunajším liečebným prameňom, ktoré nielen liečia, ale aj uzdravujú nejeden zdravotné neduh človeka. V prípade, že vás niečo bolí alebo sa len cítite vyčerpaní a prahnete po odpočinku, vieme, za akými konkrétnymi maďarskými liečebnými pramene sa vydať. 

Svoj odpočinkový pobyt v kúpeľoch si môžete spríjemniť napríklad návštevou nejakého maďarského mesta. Napríklad Budapešť je dych berúce vďaka svojej architektúre. Poďme sa však naspäť vrátiť k maďarským prameňom a na to, kam za nimi zamieriť. 

Za kúpeľmi do Sárvári 

Odpočinku sa vám dostane v krásnom meste Sárvár, ktoré je centrom rovnomenného okresu. Jedná sa o kúpeľné mesto, tunajší kúpeľné pramene majú liečebné urobí. Veľmi často je toto kúpeľné mesto vyhľadávané rodinami s deťmi, ale aj sem mieria ľudia prahnúci po liečebných kúrach. 

Ak vám učaroval práve Sárvár, ubytujte sa v Hotel Park Inn, čo je nový hotel postavený práve v Sárvári, v jednom z najkrajších maďarských miest. 

Za oddychom do mesta Mosonmagyaróvár 

Mosonmagyaróvár je mesto ležiace neďaleko rakúskych a slovenských hraníc. Ide opäť o kúpeľné mesto, ktoré je turistami taktiež hojne vyhľadávané. Tunajšie termálny prameň patrí medzi päť najúčinnejších liečivých vôd Európy. Stojí na ňom široká škála liečebných procedúr. Ako bude pôsobiť na vás? 

Za kúpeľnými pramene do Hevízu 

Ďalším kúpeľným mestom v poradí je Hevíz, ktorého história siaha až do dávneho praveku. Liečebné účinky poznali už dávni Rimania, o čom svedčí rímske mince, ktoré sa našli v jazere. 

Či už sa vydáte za liečebnými prameňmi do akýchkoľvek maďarských kúpeľov, s ubytovaním pomôže cestovná kancelária CK Rywal.