Skutočný poklad: zavinovacia sukňa

Ženský šatník má tisíce podôb. Niekto uprednostňuje eleganciu a pozornosť venovanú ženským krivkám, iný dáva prednosť športovému štýlu, ďalší je viazaný dress code v práci. Ale zavinovacie sukne by mali byť v šatníku všetkých žien.

Pohľad do minulosti

Zavinovacie sukne pochádzajú z ďalekej Indie a v súčasnosti patria k najstarším kúskom na svete. Dnešné modely sú štýlové, s krásnymi a ozdobnými stuhami, viazankami, slučkami a štepovaním, ale kedysi stačil jednoduchý pás látky omotaný okolo tela a bolo hotovo.

Je to veda

Je to skutočne univerzálny kúsok, ktorý si každá žena môže prispôsobiť svojmu telu a jeho mieram, ale to neznamená, že neexistuje veľa pravidiel, ktoré by sa mali dodržiavať.

Tvar

Zavinovacie sukne sa delia na dva typy podľa tvaru. Prvý – základný – pripomína klasický obdĺžnik. Takýto model viac prilieha k telu, je elegantný a lepšie na ňom vyniknú vzory alebo výrazná stuha na uviazanie. Druhý variant vyzerá ako lichobežník, upozorňuje na štíhly pás a na tele pôsobí nadýchanejšie, splývavejšie a neustále „v pohybe“.

Dĺžka

Nosia sa všetky druhy sukní, ale zavinovacie extrémy v podobe minisukní alebo modelov po členky nevyzerajú dobre. Ideálny je kúsok, ktorý siaha po kolená alebo tesne pod ne. Upozorníte tak na svoje nohy, ale neodhalíte veľa.

Veľkosť

Zavinovacie sukne môžu ľahko skryť niekoľko kíl navyše a vytvarovať ženské krivky, ak je žena príliš štíhla. Jeden kus môže vydržať mnoho rokov. Musíte si však zvoliť dostatočnú rezervu. Ak je sukňa príliš dlhá, obopne vás viac ako dvakrát a pohyb v nej prestane byť pohodlný. Ak budete šetriť na látke, sukňa bude pri chôdzi odhaľovať viac, ako je potrebné. Preto si vyberte veľkosť aspoň o dvadsať centimetrov väčšiu v obvode pása.

Niečo navyše

Zavinovacie sukne majú univerzálne použitie. Vyhrňte ho trochu vyššie a vytvorte z neho jednoduché šaty na leto, použite ho ako šál počas chladných večerov alebo ako podložku na piknik v tráve.