Satén

Tento materiál ženy delia na dva odlišné tábory. Niektoré ho jednoducho milujú a nedajú na neho dopustiť a iné o ňom nechcú ani počuť nieto ho obliecť. Satén bol ako na výslnie, kedy jeho nosenie bol znak luxusu a bohatstva a tiež bol aj veľmi zavrhovaný a bola skôr hanba ho nosiť.

Dnes sa stále stáva modernejšie. Nie každý si ho môže dovoliť nosiť, pretože odhalí každučkú nedokonalosť postavy. Tiež nie je zrovna moc praktický, vďaka svojej krčivosti a jemnosti. Ale aj cez tieto aspekty si opäť získava čestné miesto v našich skriniach.

Nebojte sa ho

Aj napriek tomu, že satén dokáže odhaliť každú nedokonalosť tela, nie je treba sa ho báť. Aby bol satén skôr vašej ozdobou, než módnym prehreškom je potrebné zvoliť správny strih šiat či kostýmov. Alebo kombináciu tejto látky napríklad s čipkou. Tá dodá už tak luxusnému saténu ešte zaujímavejšie a jemný vzhľad.

Satén pôsobí veľmi slávnostne, preto šaty z tohto materiálu nie sú na bežné nosenie príliš vhodné. Ak si ale z tejto látky zaobstaráte napríklad len top či blúzku, nemusíte sa obávať je obliecť takmer na každú príležitosť.

Ako o neho starať

Ak si nejaký módny kúsok z tohto materiálu zaobstaráte, je potrebné sa o neho starať. Jedná sa o veľmi jemnú látku. Preto pranie v práčke neprichádza do úvahy. Tieto kúsky perte len vo vlažnej vody, a to ručne v kombinácii s jemným pracím prostriedkom. Vôbec vás nesmie napadnúť oblečenie zo saténu dať do sušičky. Sušenie sa odporúča len samovoľne. Vyhnite sa pripínanie štipcom na bielizeň, tá by totiž po sebe zanechala vtlačené odtlačky.