Základom je, zvoliť ten pravý pohyb

Mnoho z nás sa s príchodom nového roka zmeniť tiež životný štýl. Väčšinou chceme všetci začať žiť zdravšie. K zdravému životnému štýlu patrí ako kvalitná vyvážená strava, tak aj pohyb. Keď si budete vyberať ten pravý šport pre vás, je nutné si vopred isté veci ujasniť.

Je potrebné, aby vás vami zvolený šport bavil. Toto je veľmi dôležitý aspekt pri výbere, pretože ak vás šport baviť nebude, budete sa musieť do neho nútiť a dlho športovať nevydržíte.

Druhý dôležitý bod je, k čomu by vás šport mal viesť. Chcete schudnúť? Alebo vás k tomu vedú zdravotné problémy alebo si potrebujete len vyčistiť hlavu? Tieto otázky je potrebné si položiť a úprimne si na ne odpovedať. Potom môžeme začať vyberať.

Aké sú možnosti?

tanec

Ak milujete tanec, je toto pre vás tá pravá voľba. Pri tejto aktivity získate stratenú kondíciu a tiež si vytvarujete postavu. Nemusíte sa obávať, že potrebujete k tomu partnera. Existujú tanca tiež pre jednotlivcov.

aerobik

Či túžite rýchlo zhodiť nejaké to kilo navyše, vyberte hodiny aerobiku s profesionálnym inštruktorom. Súčasťou hodín aerobiku je tiež posilňovanie, takže o vytvarovanie postavy nie je pochýb.

beh

Chýba vám kondička? Vrhnite sa na behanie. Začiatky budú síce veľmi náročné, ale vyplatí sa to. Zlepší sa vám ako kondička, tak postava. O pevných nôžkach nebude pochýb. Pri behaní je veľmi dôležité držať správne tempo. Pokiaľ s behom začínate, nebojte sa poradiť s trénermi. Zlá technika behu by vám mohla skôr uškodiť ako prospieť. Či zvolíte behanie prírodou, miesto bežeckého pásu urobíte len a len dobre.