S jarou prichádza obmena botníku

Máme konečne apríl a spoločne s ním prišli aj veľmi vysoké teploty, čo je skvelé! Presne na ne sme čakali už nejaký ten piatok, a tak sa nie je čomu diviť, keď sotva, čo sa teploty dotkli dvadsiatich stupňov nad nulou, vychádzame von len v tričkách a obľúbených teniskách. To všetko k jari patrí, tak snáď také krásne počasie vydrží aj napriek nadchádzajúce veľkonočné sviatky. Práve tie sú neobľúbené najmä u žien, pretože kto by sa predsa tešil na výprask? Samozrejme neteší sa na Veľkú noc len z dôvodu veľkého výprasku, ale aj kvôli tomu, že tomuto sviatku predchádza úplne veľký jarné upratovanie, ktorý nemá rád snáď nikto. Ženy obzvlášť.

Lenže taký jarné upratovanie sa nevzťahuje len na utretie prachu, na umytie okien alebo perfektné vysávanie. Veľakrát sa dokonca stáva, že meníme kompletne všetko obliečky, perieme vankúše, čistíme koberce a mnoho iného. Nie je to z dôvodu veľkej veľkonočné návštevy, ale kvôli tomu, že po Vianociach treba urobiť naprostý upratovanie, aby sme objavili zapadnutej arašidy v sedačke či v gauči. Okrem iného sa však púšťame aj do veľkej obmeny šatníka a botníku, pretože je načase, aby sme konečne upratali zimné bundy, čiapky a šály a vytiahli omnoho ľahšie oblečenie, medzi ktoré sa radia predovšetkým tenké bundy alebo klobúky či šiltovky.

Na botník však nezabúdajte! Aj ten je súčasťou jarného upratovania
U veľkého jarného upratovania nezabúdajte na botník, ktorý je tiež súčasťou veľkej obmeny. Na čižmy a snehule už tu nebude rok miesto. Namiesto nich radšej vyberte obľúbené tenisky, ďalej baleríny, a ak sa chcete pripraviť už aj na letné horúce dni, nezabudnite vytiahnuť aj žabky či sandálky. Ak takéto počasie bude pokračovať, čoskoro by sme sa mohli dočkať slávnych sandálov a bielych ponožiek v nich. Ach, tým sme skrátka preslávení a rok čo rok sa taký rádoby trend opakuje, aj keď znáša vlnu kritiky.