Riasy – je všetko, čo sa o nich hovorí, pravda?

V poslednej dobe sa veľmi často riešia tému „zdravé stravovanie“. Čím ďalej častejšie sa ľudia hrnú práve do zdravého stravovania. Je to len dobre, len je ale škoda, že sa do zdravého stravovania ľudia púšťajú hlavne kvôli tomu, že chcú schudnúť. Niektorí sa dokonca do tejto zmeny životného štýlu púšťať musí, pretože to majú nakázané od doktorov.

Avšak každý si pod pojmom zdravé stravovanie predstaví len to, čo nie je pravda. Všetci majú hrôzu z toho, že budú musieť jesť miesto chips cukrovinky bez cukru, že budú musieť namiesto klasického rafinovaného cukru používať napríklad stévii alebo trstinový cukor. Ale v konečnom dôsledku si na to ľudia zvyknú natoľko, že im zdravé stravovanie ani nepríde nijako zvláštne. Príde im to ako niečo úplne normálneho a budú sa čudovať, že s tým nezačali skôr.

Predsa len ak sa naučíte zdravo variť, potom pochopíte, že samostatná jedlá sú oveľa lepšie ako tá nezdravá. Rad ľudí si o zdravom stravovaní myslí hlavne to, že je to stále jeden a ten istý pokrm. Že sa ryža s kuracím mäsom neustále opakuje, ale samozrejme to nie je tak. Existuje celý rad receptov, ktoré sú zdravé. Hlavne existuje celý rad potravín, ktorými môžete obohatiť vaše pokrmy.

Skúšali ste morské riasy?

Medzi najobľúbenejšie potraviny, ktoré sa pridávajú do zdravého stravovania, patrí rozhodne chia semienka alebo napríklad plody goji. Avšak tieto potraviny sa nedajú pridávať úplne do všetkého alebo z nich nevykouzlíte už hotové pokrmy. Jedná sa teda o niečo navyše, vďaka čomu môžete jedlu dodať šmrnc.

Čo sa však teraz stáva ešte obľúbenejšie, než sú supepotraviny 21. storočia všeobecne, tak sú morské riasy. Už ste s nimi niečo skúšať varili? Nie je to nič ťažké. Navyše je to tak šialene zdravá vec, až sa tomu nechce veriť.

Ako morské riasy pomáhajú nášmu zdraviu?

Morské riasy sú naozaj veľmi dobrý zdroj živín, ktoré telo potrebuje. Pre tých, ktorí držia nejaké diéty je to tiež potravina, ktorá neobsahuje žiaden tuk. Vďaka tomu v sebe nekumulujú žiadne toxické látky, medzi ktoré sa radí napríklad polychlórované bifenyly alebo iné ďalšie karcinogény.