3 zaujímavé spôsoby, ako vytvoriť vešiak na oblečenie

V poslednej dobe sa módne trendy v oblasti bývania mení doslova lusknutím prsta. Ešte nedávno bolo veľmi moderné maľovať dve steny tak a druhé dve steny onak. Dnes už sa odporúča všetko maľovať na bielo, pretože práve dnes je moderný jednoduchosť a harmónie. Ak by sme sa mali pozastaviť nad úložnými priestormi, tak už nie sú moderné veľké, vstavané skrine na oblečenie ani nejaké komody. Najviac štýlové sú také podoby vešiakov, vďaka ktorým vidíme oblečenie na prvý pohľad. Schovávať si svoje oblečenie teda nie je už „in“.

Lenže keď by sme chceli docieliť tohto moderného kúsku, väčšinou nevieme, ako vlastne taký vešiak na oblečenie vykúzliť. V obchodoch ho nájdeme málokrát, preto si poďme povedať, ako by mal vyzerať, či si ho budeme chcieť kúpiť už takmer zhotovený, alebo ako si ho vlastne urobiť po svojom – z toho, čo nájdeme doma.

1) Klasický stojan z Ikei

Väčšinou si ľudia, ak po takom vešiaka na oblečenie túži, zájdu do Ikei, kde si za pár korún kúpi typický klasický stojan, ktorý vyzerá ako otvorený zaoblený obdĺžnik. Nájdete ho väčšinou v tej menej kvalitnej podobe do tisíc korún, v tej kvalitnejšie podobe do dvoch tisíc korún. Zložiť ho je úplne jednoduché – zvládnu to s absolútnym prehľadom aj ženy.

2) konáriky a laná

Trochu netradičným vešiakom je ten, ktorý si vyrobíte z klacku a lán. Je to úplne jednoduché. Na konce palice, ktorú si väčšinou namaľujete alebo necháte taký pekne prírodné (treba si ho len trochu ošmirglujete), uviažete pevne dva kusy lana alebo nejakého povrazu, ktoré potom priviažete k očkám v strope. Do stropu ste si samozrejme očká nechali prirobiť. Je ale nutné dbať na to, aby to bolo naozaj pevné, pretože ak to pevné nebude, potom bohužiaľ – po zavesení oblečení vám to všetko môže spadnúť.

3) Obrovský šatníková stena

Ak máte napríklad vo svojej spálni naproti postele voľnú stenu, ktorá nie je až moc široká, tak na ňu len navŕtajte poličky, rúrky na zavesenie a ďalšie podobné pomôcky, ktoré vám pomôžu aj z takej jednoduchej múru vykúzliť jednu veľkú šatníkovú stenu. Chce to vážne len pár poličiek, trubiek, trochu kreativity a hlavne ochotného muža, ktorý přivrtat poličku tam, kam budete chcieť.