Prírodné antibiotiká, na ktoré sme už dávno zabudli

S pribúdajúcim množstvom práškov, ktoré sú v súčasnej dobe k dostaniu, sme absolútne zabudli na unikátne potraviny, ktoré možno označiť za prírodné antibiotiká. Keď lekár skonštatuje, že máme angínu alebo zápal, automaticky si ideme do lekární pre antibiotiká, ktorá nám však skôr škodí, než prospievajú. Mnohým ľuďom nerobia antibiotiká naozaj dobre, ale keďže nevedia, že si človek môže pomôcť aj inak, automaticky ich konzumujú. Rozšírte si preto obzory a predstavme si niekoľko prírodných antibiotík, ktorá sa hojne využívala kedysi, ale dnes sa na ne už bohužiaľ zabudlo.

Ak by ste cestovali v čase do minulosti, zistili by ste, že sa zdravie nedávalo napospas antibiotikám, ale že sa s chorobami bojovalo inak. Dôvodom toho bolo hlavne to, že antibiotiká skrátka neexistovala, na druhú stranu ľudia vedeli, že existujú aj iní pomocníci, ktorí nás dokážu zbaviť nepríjemného ochorenia. Prezraďme si teda niekoľko konkrétnych prírodných antibiotík, na ktoré sa nebojte spoľahnúť, až vás bude nejaké ochorenie sužovať.

med

Mnohí ľudia sa domnievajú, že med nie je tak zdravý, ako sa o ne rozpráva. Ale tak to naozaj nie je. Med v skutočnosti je tak zdravý, ako sa o ňom hovorí. Potvrdzuje to napokon fakt, že sa jedná o jedno z najlepších prírodných antibiotík. Med je všestranným pomocníkom, ktorý dokáže pomôcť pri boji proti baktériám. Okrem toho uľavuje od bolesti v krku, pomáha na kašeľ a taky funguje proti zápalu priedušiek.

cesnak

Cesnak väčšina ľudí pestuje na svojej záhrade len preto, že je skvelý v pokrmoch. Lenže v skutočnosti by sme ho mali pestovať preto, že je to ďalšie prírodné antibiotikum, ktoré uľavuje od tráviacich problémov, tiež posilňuje obranyschopnosť človeka a okrem iného aj zatočí s bolesťou v uchu, s bolesťou zubov alebo s plesňami a opary.

Kapucínka

Ďalším prírodným antibiotikom je kapucínky, ktorá pomáha pri zápaloch močového mechúra alebo je tiež pomocníkom pri jesenných nachladnutí. Bojuje sa streptokoky alebo uľavuje od infekcií dýchacích ciest.