Prečo by sa mala jesť paradajky?

Paradajky sú zelenina, ktorú nemá každý v láske. Je to veľká škoda, pretože predsa len obsahujú látky a vitamíny, ktoré blahodarne pôsobia na naše zdravie. Pestovanie paradajok nie je nijako zložité, bohužiaľ sa pestovanie väčšina záhradníkov bojí. Ovšem bolo by chybou, keby ste paradajky vypestovať neskúsili. Vypestujete si ich totiž bez zbytočných chemikálií a chuťovo budú úplne iné, než tie v obchode. Vráťme sa však k blahodárnym účinkom paradajok. Prečo by sme ich mali jesť? 

Udržujú naše oči zdravé 

Rodičia učia svoje deti, že keď chcú mať oči zdravé, musí jesť mrkvičku. Lenže mrkva nie je jedinou zeleninou, ktorá pomáha udržiavať naše oči zdravé. Ďalšie zeleninou, ktorá sa významne podieľa na zdravie našich očí, je aj paradajka. 

Paradajka je zelenina bohatá na vitamíny a minerály, ktoré prospievajú našim očiam. Ak teda chcete mať zrak takzvane „v kondícii“, paradajky musí byť na vašom dennom menu. Paradajky nielen, že udržujú naše oči zdravé, ale taky znižujú riziko očných chorôb, ku ktorým sa radí známy šedý zákal alebo takzvaná okulárnej degenerácie. 

Vitamíny a látky, ktoré paradajka obsahuje, chránia oči pred poškodením svetlom, čo spomínaná mrkva nedokáže. 

Vďaka paradajkám sme bez modrín 

Paradajky majú ešte jednu zvláštnu schopnosť, a síce pôsobí proti zrazeninám. Paradajky teda inými slovami nedovoľujú, aby sa na našom tele tvorili nepekné modriny. Mimo to zabraňujú krvácanie z nosa alebo z ďasien, dokonca bojujú proti krvi v moči alebo v stolici. 

Znižujú krvný tlak 

Každý človek vie, že keď má dlhodobo vysoký krvný tlak, je načase navštíviť doktora. Bohužiaľ doktor naordinuje prášky, ktoré sú väčšinou predpísané až do konca života. Ak vás vysoký krvný tlak sužuje, ešte predtým, než sa vydáte k lekárovi, to skúste s paradajkami. Práve táto zelenina obsahuje obrovské množstvo draslíka, ktorý pomáha znižovať vysoký krvný tlak. Navyše udržuje správnu funkciu nervového systému, blahodárne pôsobí aj na svalový systém.